آمار رایزنی برای جذب ۵۰۰ میلیارد بودجه توسعه سواحل مکران
کد خبر: ۴۸۸۸۷۹
زمان انتشار: ۱۲:۲۰     ۱۷ تير ۱۴۰۰
استاندار هرمزگان از پیگیری ویژه تخصیص ۱۰۰درصدی اعتبار توسعه سواحل مکران و همچنین توسعه جزیره بوموسی خبرداد.

به گزارش پایگاه 598، فریدون همتی استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: توسعه سواحل مکران یکی از برنامه‌‌های مهم کشور است که در این ارتباط برنامه‌ریزی بسیار مناسبی صورت گرفته است. 

وی افزود: برای سال جاری برای این منطقه مهم و استراتژیک 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که با تخصیص 100 درصدی این بودجه و البته پیگیری اختصاص اعتبارات ویژه می‌توان به ارتقای سطح توسعه در این منطقه امیدوار شد. 

استاندار هرمزگان گفت: به همین منظور روز گذشته با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی دیدار داشتیم و رایزنی‌های مناسبی در جهت دریافت بودجه توسعه سواحل مکران انجام شد. 

وی تصریح کرد: ما در این دیدار تاکید کردیم اعتبارات پروژه‌های عمرانی در منطقه مکران به زودی ابلاغ و تخصیص داده شود تا بتوان امور مرتبط با پیشرفت منطقه را پیش برد. 

همتی گفت: از مجموع 500 میلیارد بودجه و اعتبار برای توسعه مکران، حدود 383 میلیارد از محل اعتبارات استانی و مابقی از اعتبارات پروژه‌های ملی است.

وی تاکید کرد: در این دیدار بر تخصیص کامل اعتبارات پروژه‌های پیشنهادی استان از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن ملی و اعتبارات مربوط به ردیف توسعه سواحل مکران تاکید کردیم و از همین منظر انتظار داریم 100 درصد اعتبارات این منطقه استراتژیک به زودی تخصیص یابد.

استاندار هرمزگان افزود: ما انتظار داریم علاوه بر اعتبارات اختصاص یافته از محل بند ط ماده 28 قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت، 200 میلیارد تومان دیگر نیز به اعتبارات افزوده شود و از طرفی درخواست شد این منطقه از قانون کسر 5 درصد اعتبارات توازن از سرجمع اعتبارات معاف شود. 

وی با اشاره به نیاز بوموسی به افزایش میزان اعتبارات برای توسعه مناسب‌تر گفت: جزیره بوموسی یک جزیره استراتژیک و مهم در قلب خلیج فارس است و و برای حفظ تمامیت ارضی ایران و حفظ امنیت، حفظ ترددها به این جزیرهٔ از طریق هوا و دریا و تامین نیازهای منطقه نیاز داریم اعتبارات این جزیره مهم نیز به طور کامل اختصاص یابد. 

همتی گفت: دیگر محور مورد مذاکره قرار گرفته با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بحث تخصیص اعتبار ویژه مقابله با ویروس کرونا با توجه به اوج گیری این ویروس در استان بود که دکتر نوبخت در این زمینه دستورات خوبی صادر کرد. 

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها