آمار کاهش فشار منابع ارزی در صورت همکاری با چین و روسیه/ «سند راهبردی ایران چین» اجرا شود
کد خبر: ۴۸۹۱۵۵
زمان انتشار: ۱۴:۲۷     ۲۱ تير ۱۴۰۰
گفت‌وگو/
عضو «کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس با بیان اینکه ما باید به‌سرعت سند راهبردی ایران چین را اجرایی کرده و منتظر برجام نمانیم، گفت: هم‌اکنون ظرفیت‌های زیادی در راستای همکاری با کشورهایی همچون چین و روسیه وجود دارد که می‌تواند فشار منابع ارزی به کشور را کم کند.
به گزارش پایگاه 598، جعفر قادری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به راهکار‌های جذب منابع و پیگیری سیاست‌های درست در بودجه سالیانه گفت: باید بحث واگذاری اختیارات بودجه‌ای به استان‌ها مدنظر قرار گیرد تا استان‌ها بتوانند به سرعت طرح هایشان را به بهره‌برداری برسانند و از این طریق حجم بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی بیشتر شود.
 
این نماینده مجلس بیان داشت: همچنین باید در قالب بودجه  سالیانه اقدامات مشارکتی تعریف شده تا از ظرفیت‌های بخش خصوصی به درستی در این بخش استفاده شود.
 
عضو «کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید پای نهاد‌های غیر دولتی به فعالیت‌های عمرانی در بودجه باز شود، بیان داشت: همچنین باید قوانین شفافی در بحث سهولت فضای کسب و کار در بودجه درج شود  تا به این مسائل مقداری جدی‌تر پرداخته شود.
 
قادری در ادامه با اشاره به سیاست‌های اقتصادی پیش روی دولت سیزدهم گفت: ما باید به سرعت سند راهبردی ایران چین را اجرایی کرده و منتظر برجام نمانیم.
 
این نماینده مجلس اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت‌های زیادی در راستای همکاری با کشور‌هایی همچون چین و روسیه وجود دارد که می‌تواند فشار منابع ارزی به کشور را کم کنیم که باید این مسئله در دولت آینده مد نظر قرار گیرد.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها