کد خبر: ۴۸۹۴۰۵
زمان انتشار: ۱۵:۱۶     ۲۶ تير ۱۴۰۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مسدود کردن صرافی‌های آنلاین داخلی باعث استفاده افراد از سایت‌های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال و خروج پول از کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، حسین نوش‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی اقدامات اخیر برخی مسوولان اجرایی در بازار ارزهای دیجیتال و رمزارز کشور گفت: رمزارزها و ارزهای دیجیتال پدیده‌ای جدید است که در اقتصاد ایران و جهان مطرح شده و اگر خوب مدیریت و ساماندهی شود می‌تواند در شرایط تحریمی برای ما مفید باشد.

وی افزود: البته اختلاف نظراتی بین مراجع و علما پیرامون مشروعیت این موضوع و اینکه چقدر می‌تواند در اقتصاد به ویژه اقتصاد اسلامی جایگاه داشته باشد ، وجود دارد و دیدگاه‌های مختلفی در این زمینه مطرح است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در بی توجهی به ساماندهی صرافی‍های آنلاین و سایت‌های خرید و فروش رمزارز داخل کشور، بیان کرد: با توجه به حجم بالای مبادلات مردم کشورمان در بازار رمزارزها و ارزهای دیجیتال لازم و ضروریست که این بازار مدیریت و ساماندهی شود لذا کمیسیون اقتصادی مجلس به این مسئله ورود کرده تا سروسامانی به این بازار بدهد.

نوش‌آبادی با اشاره به اخباری مبنی بر مسدود کردن حساب برخی صرافی های آنلاین و سایت‌های خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی، گفت: این اقدام باعث استفاده افراد از صرافی‌ها و سایت‌های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال و خروج پول از کشور می‌شود و متاسفانه شاهد درهم ریختگی در این حوزه هستیم و ساماندهی این موضوع نیز در دست دولت و بانک مرکزی است.

وی در پایان متذکر شد: با توجه به اینکه این موضوع پیامدهای منفی به همراه دارد، مجلس از طریق کمیسیون امنیت ملی از بعد سیاسی و مسائل بین‌المللی و امنیتی و کمیسیون اقتصادی نیز از لحاظ شرایط اقتصادی کشور و تاثیر رمزارزها در حوزه تجارت به این موضوع ورود کرده است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها