کد خبر: ۴۸۹۵۲۳
زمان انتشار: ۱۴:۲۱     ۲۸ تير ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۸۴ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۱ میلیون و ۲۲۹ هزار نفر رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۹۱ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۴ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۹۰۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۳ هزار و ۷۰۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۹۰۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۴ هزار و ۷۴۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۸ هزار و ۳۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۲۲۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۱۴ هزار و ۱۴۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۴ هزار و ۱۲۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۵۷۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۴۲ هزار و ۲۶۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، ترکیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۱۳۳، ۵ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۳۰، ۵ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۷۱۹، ۵ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۹۳۹ و ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۷۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۴۶۶ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۴۵۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۰ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۴۵۶، ۲۹ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۵۹۰ و ۱۸ میلیون و ۲۳ هزار و ۵۱۲ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

عبور مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۹۱ میلیون +جدول

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها