نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۸۹۵۷۱
زمان انتشار: ۱۳:۱۲     ۲۹ تير ۱۴۰۰
میزان مصرف برق در کشور روز گذشته از مرز ۶۴ هزار مگاوات عبور کرده و به ۶۴ هزار و ۴۳۹ مگاوات در ساعت ۱۲ و ۴۷ دقیقه رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، به دنبال افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور و نیاز مردم به استفاده از وسایل سرمایشی که بیشترین مصرف برق را به خود اختصاص می دهند روند مصرف برق به مرحله خطرناک رسید.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران حکایت از آن دارد که روز گذشته میزان مصرف برق با افزایش یک هزار و ۳۵۸ مگاواتی نسبت به روز ماقبل(یکشنبه) برمدار صعودی قرار گرفته است.

مصرف ۶۴ هزار و ۴۳۹ مگاواتی روز گذشته همچنین در مقایسه با مدت مشابه پارسال با مصرف ۵۸ هزار و ۱۴ مگاوات از رشد بیش از ۶ هزار مگاوات برخوردار شده است.

همچنین مصرف برق شبانه کشور نیز روندی صعودی به خود گرفت به گونه ای که در ساعت ۲۱ و ۲۹ دقیقه به رقم ۵۹ هزار و ۷۳ مگاوات رسید .

این میزان مصرف در بخش خانگی و تجاری درحالی رخ داده که بخش صنعت در کمترین میزان مصرف قرار دارد.

روز گذشته بخش صنعت ۲ هزار و ۲۷۱مگاوات در روز مصرف داشت و مصرف شبانه این بخش هم ۲ هزار و ۸۰۷ مگاوات بود.

این میزان مصرف برق در بخش صنایع درحالی است که سخنگوی صنعت برق گفته است: از روز گذشته گشایشی‌هایی برای صنایع سیمان و فولاد قائل شدیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: بر این اساس صنایع سیمان می‌توانند یک نوبت کاری در شب با ظرفیت ۱۰۰ درصدی به فعالیت بپردازند و در مابقی ساعت با ظرفیت ۳۰ درصدی کار کنند.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: چنانچه همکاری این صنایع با صنعت برق تداوم یابد، گشایش بیشتری قائل خواهیم شد.

وی درباره فعالیت صنایع فولادی هم گفت: صنایع فولادی هم با ۵۰ درصد ظرفیت در یک نوبت کاری شب کار می‌کنند و تلاش می‌شود در صورت تداوم همکاری خوب، گشایش بیشتری برای این صنایع ایجاد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها