کد خبر: ۴۹۰۳۹۱
زمان انتشار: ۱۰:۳۱     ۱۶ مرداد ۱۴۰۰
کوبا، جایزه ملی کارلوس جی فینلای را به علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران به پاس همکاری‌های علمی و فناوری در توسعه واکسن کرونای سوبرانا اعطاکرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، شورای دولتیکوبا طبق فرمان شماره 281 ریاست جمهوری، جایزه ملی کارلوس جی فینلای را به پاس همکاری های مشترک علمی و فناوری علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران به وی عطا کرد و در این رابطه بر اهمیت مشارکت این دانشمند ایرانی در تکمیل موافقتنامه های انتقال دانش فنی و فناوری در حوزه واکسن تاکید شده است.
 
پیش از این، پیشنهاد اعطای این جایزه ملی از سوی وزیر علوم، فناوری و محیط زیست کوبا آلبا رزا پرز، به پاس همکاری‌های علمی و فناوری انستیتو پاستور ایران و علیرضا بیگلری در توسعه واکسن Soberana 02 و انجام مطالعات بالینی مرحله III این نامزد واکسن و سپس تأیید استفاده اضطراری از این محصول در ایران به شورای دولتی کوبا ارائه شده بود.
 
لازم به ذکر است شورای دولتی به ریاست رییس جمهور این کشور، نشان ملی کارلوس جی فینلای را به سبب شایستگی‌ها و مشارکت در توسعه علوم طبیعی یا اجتماعی کوبا و پیشرفت های علمی در خدمت بشریت به شخصیت های علمی ملی و خارجی اهدا می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها