کد خبر: ۴۹۰۷۶۱
زمان انتشار: ۱۳:۵۲     ۲۵ مرداد ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۵۶۸ هزار و ۴۳۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار و ۷۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۰۷ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۴۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۹۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۶ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۶۲۶ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۰ هزار و ۸۸۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۷۱۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۳۷ هزار و ۵۶۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۳ هزار و ۲۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۷۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۱ هزار و ۶۷۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۳ هزار و ۹۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۹۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۶۹ هزار و ۲۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۳۶، ۶ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۳۵، ۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۴۳۷، ۶ میلیون و ۷۸ هزار و ۶۵۳ و ۵ میلیون و ۸۴ هزار و ۶۳۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۶۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۵۴۰ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۵۹، ۳۰ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۵۷۶ و ۱۹ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۶۳۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار کرونا در جهان +جدول

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها