کد خبر: ۴۹۰۹۵۷
زمان انتشار: ۱۱:۰۱     ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۷۱۱۰۰۰ نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار نفر رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۶۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۹ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۱ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹۰ هزار و ۷۸۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۹۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۴۴ هزار و ۸۴۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۱ هزار و ۴۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۲۳۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۴ هزار و ۳۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۸ هزار و ۳۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۴۸۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۷۴ هزار و ۲۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۵۲۳، ۶ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۳۱۱، ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۹۳۰، ۶ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۴۱ و ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۵۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۸۹۷ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۷۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۶۹، ۳۰ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۶ و ۱۹ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۱۹۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار کرونا در جهان + جدول

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها