کد خبر: ۴۹۱۲۰۱
زمان انتشار: ۱۵:۰۹     ۰۴ شهريور ۱۴۰۰
وزیر امور خارجه از تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت که از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل بوده و از نظر استانداردهای علمی مورد تایید وزارت بهداشت باشد، بدون هیچ محدودیتی واکسن را وارد کنیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران از تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: امروز بعد از جلسه هیأت دولت، کارم را با دو برنامه شروع خواهم کرد. برنامه اول اولویت اصلی است که مردم ما گرفتار آن هستند.

وی افزود: ما در وزارت امور خارجه از امروز ستاد ویژه‌ای را برای تسریع در تامین واکسن از کشورهای مختلف تشکیل داده‌ایم که بعدازظهر این جلسه را با حضور مسئولان ذیربط وزارت خارجه و دستگاه‌های مختلف مرتبط با این موضوع در کشور و با حضور وزیر بهداشت در وزارت امور خارجه برگزار می‌کنیم و هدف این است که تمام سفارتخانه‌های ما و ظرفیت‌های خود در خارج از کشور چه در بخش دولتی و خصوصی برای تسریع در این کار فعال کنیم

امیرعبداللهیان بیان کرد: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت که از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی مورد تایید وزارت بهداشت باشد، بدون هیچ محدودیتی بتوانیم واکسن را وارد کنیم.
وی افزود: بعد هم میزبان وزیر خارجه پاکستان هستیم و یکی از موضوعات مورد بحث ما در این مقطع حساس، تحولات افغانستان و منطقه خواهد بود.
وزیر خارجه خاطرنشان کرد: در روزهای آینده در راستای اعلام سیاست همسایگی و آسیا محور، برنامه‌ریزی‌هایی شده است که به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها