کد خبر: ۴۹۱۴۱۲
زمان انتشار: ۱۱:۵۹     ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۱۱۹ هزار و ۶۴۲ نفر در کشور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۶۹ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه 598، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۱۷ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۸۴۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۸۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۹۴ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۵۱۰ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۱۹ هزار و ۶۴۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۹ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۷۰۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۵۶ هزار و ۳۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۰ هزار و ۲۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۸۲۰ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۸ هزار و ۵۹۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۰ هزار و ۴۶۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۲۸۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۷۹ هزار و ۶۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۱۵۲، ۶ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۶۵۰، ۶ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۲۸۳، ۶ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۴۳۸ و ۵ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۷۸۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۴۴ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۶۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۲۱۳، ۳۰ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۴۶۵ و ۱۹ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۸۹۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , آمریکا ,

 

منبع: تسنیم
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها