کد خبر: ۴۹۱۶۶۴
زمان انتشار: ۱۴:۵۷     ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
فرزند یک زن ۱۱۶ ساله در ترکیه می‌گوید مادرش که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود سلامت خود را بازیافته است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از یورونیوز، پسر عایشه کاراتای به یکی از رسانه‌های داخلی ترکیه گفت که مادرش اکنون از قسمت مراقبت‌های ویژه بیمارستان «آی سی یو» به بخش بیماران عادی منتقل شده است. او گفت: «مادرم در ۱۱۶ سالگی بیمار شد و سه هفته در بخش مراقبت‌های ویژه بود. اکنون حالش خیلی خوب است و رو به بهبودی است.»

عایشه کاراتای اهل شهر امیرداغ در استان افیون قره‌حصار در غرب ترکیه است. او پس از آنکه نتیجه تست ابتلایش به ویروس کرونا مثبت شد در یکی از بیمارستان‌های اسکی‌شهر بستری شده بود.

به گفته پسر این زن ۱۱۶ ساله مادرش پیش از ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» تنها با یک دوز از واکسن چینی «سینوواک» واکسینه شده بود. وی افزود که عایشه کاراتای احتمالا به دنبال معاشرت با یکی از اعضای خانواده‌اش به ویروس کرونا مبتلا شد.

این زن ۱۱۶ ساله اکنون یکی از مسن‌ترین افرادی است که از بیماری «کووید ۱۹» بهبود یافته است. یک راهبه فرانسوی نیز در ابتدای سال جاری میلادی تنها چند روز پیش از آنکه ۱۱۷ ساله شود از بیماری «کووید ۱۹» بهبود یافته بود. این زن فرانسوی اکنون دومین فرد مسن در جهان محسوب می‌شود.

عایشه کاراتای در دوران امپراتوری عثمانی متولد شد. در آن دوران به ندرت تاریخ دقیق تولد نوزادان به ثبت می‌رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها