کد خبر: ۴۹۲۲۰۱
زمان انتشار: ۰۹:۵۳     ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
رشد ۴۳۰ درصدی واردات از عراق؛
در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه، واردات ایران از عراق از لحاظ ارزش ۴۳۰درصد افزایش پیدا کرده و صادرات نیز ۳۱درصد رشد را تجربه کرده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک اظهار داشت : عراق دومین کشور خریدار کالاهای ایرانی در چند سال اخیر بوده که متاسفانه در سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، چند مرز با این کشور ماهها مسدود شد و مانند بسیاری از کشورها تجارتمان در سال گذشته کاهش یافت.

در پنج ماه نخست امسال با بی اثر شدن آثار کرونا بر تجارت خارجی روند تجارت خارجی کشور رو به رشد بوده و همین امر در خصوص عراق به عنوان دومین شریک صادراتی کشورمان نیز موثر بوده است.

لطیفی توضیح داد: صادرات کشورمان به عراق تا پایان مرداد ماه، بیش از 12 میلیون و 24هزار تن به ارزش سه میلیارد و 163میلیون و 343هزار و 248دلار بوده است که نسبت به پنج ماه نخست سال قبل، از لحاظ وزنی 53درصد رشد و از لحاظ ارزش 31 درصد رشد را شاهد بودیم.

در 5ماهه نخست امسال 313هزار و 612 تن کالا به ارزش 175میلیون و 989هزار و 687دلار نیز از عراق وارد کشورمان شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 970درصد و از لحاظ ارزش 430درصد رشد را شاهد بودیم.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها