نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۳۸۴۲
زمان انتشار: ۰۹:۰۷     ۱۹ مهر ۱۴۰۰
نهادهای نظارتی در چین امسال تجارت و استخراج ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کردند.

به گزارش پایگاه 598، "فهرست منفی" چین جزئیات بخش ها و صنایعی را نشان می دهد که برای سرمایه گذاران چینی و خارجی ممنوع است.

نهادهای نظارتی در چین امسال تجارت و استخراج ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کردند.

بانک مرکزی این کشور هم ماه گذشته متعهد شد فعالیت های "غیرقانونی" ارزهای رمزنگاری شده را پاکسازی کند.

این محدودیت ها باعث شد تا مبادلات ارزهای رمزپایه برای کاربران چینی با مشکل مواجه شود. با این حال، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین اعلام کرد که پیش نویس لیست صنایع ۲۰۲۱ که سرمایه گذاری در آنها محدود یا ممنوع است، از ۱۱۳ مورد در سال ۲۰۲۰ به ۱۱۷ مورد افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، چین همچنین کنترل گفتمان عمومی در جامعه را تشدید کرده و کسب و کارهای اینترنتی و خبری را به دلیل آلوده کردن فضای فکری جامعه محدود کرده و از شرکت های تلفن همراه خواسته است تا انتشار شایعات و مطالبی که ارزش های اصلی سوسیالیسم را نقض می کند، حذف کنند.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین همچنین اعلام کرد که سرمایه گذاری «غیر دولتی» در فعالیت های مختلف رسانه ای از جمله پخش مستقیم اخبار، جمع آوری، ویرایش و پخش اخبار را متوقف می کند.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها