کد خبر: ۴۹۵۳۹۷
زمان انتشار: ۱۱:۱۲     ۱۱ آبان ۱۴۰۰
جدیدترین گزارش ماهانه Speedtest از افزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران حکایت دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش ماهانه سپتامبر ۲۰۲۱ اسپیدتست (SpeedTest)، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش پیدا کرده که این افزایش برای اینترنت موبایل قابل‌توجه‌تر است. سرعت اینترنت موبایل در گزارش ماه آگوست برابر ۵۶.۷۴ مگابایت‌برثانیه بود، اما حالا با افزایش بیش از ۶مگابایتی به ۶۳.۱۵ مگابایت‌برثانیه رسیده است.

افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران و صعود ۹رتبه‌ای در جهان + عکس

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته که البته کمتر از سرعت اینترنت موبایل بوده است. سرعت اینترنت ثابت جهانی از ۱۱۰.۲۴ مگابایات‌برثانیه به ۱۱۳.۲۵ مگابایت‌برثانیه رسیده است.

در سطح اینترنت ثابت جهان موناکو با دو پله صعود، پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و کاربران اینترنت با سرعت ۲۶۱.۸۲ مگابایت‌برثانیه را تجربه می‌کنند. در رتبه دوم سنگاپور با سرعت ۲۵۵.۸۳ مگابایت‌برثانیه قرار گرفته است و در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت ۲۵۴.۷۰ مگابایت‌برثانیه به چشم می‌خورد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم هم به‌ترتیب رومانی و سوئیس قرار دارند.

افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران و صعود ۹رتبه‌ای در جهان + عکس

سرعت اینترنت ایران

طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران نسبت به گزارش قبلی افزایش کمی را تجربه کرده و از ۲۱.۳۵ مگابایت‌برثانیه به ۲۱.۳۶ مگابیت‌برثانیه رسیده است، با وجود این، جایگاه ایران در جدول بدتر شده و با سه پله سقوط، در رتبه ۱۳۷ام جهان قرار گرفته است.

افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران و صعود ۹رتبه‌ای در جهان + عکس

در ماه سپتامبر سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش قابل‌توجهی داشته و از ۳۲.۳۰ مگابایت‌برثانیه گزارش قبلی به ۳۵.۴۸ مگابایت‌برثانیه رسیده است، با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول ۹ رتبه صعود کرده است و حالا در جایگاه ۷۱ام جهان جای دارد.

در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول تا پنجم ایجاد نشده است و هنوز امارات متحده عربی بالاترین سرعت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت موبایل در این کشور به ۲۳۸.۰۶ مگابایت‌برثانیه می‌رسد که بسیار بالاتر از کره جنوبی با سرعت ۲۰۲.۶۱ مگابایت در مقام دوم است.

افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران و صعود ۹رتبه‌ای در جهان + عکس

در جایگاه سوم نروژ با سرعت ۱۷۷.۷۲ مگابایت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های چهارم و پنجم به‌ترتیب قطر و چین با سرعت ۱۷۲.۱۸ و ۱۶۵.۳۸ مگابایت‌برثانیه قرار گرفته‌اند.

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق انتشار جدیدترین گزارش آن برای سپتامبر ۲۰۲۱، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان تقریباً ثابت باقی مانده اما سرعت اینترنت موبایل با افزایش تقریباً چشمگیری نسبت به گزارش قبلی، از ۳۵ مگابایت‌برثانیه عبور کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها