کد خبر: ۴۹۶۰۶۷
زمان انتشار: ۱۳:۵۵     ۲۰ آبان ۱۴۰۰
در این گزارش با اپلیکیشن‌های اندرویدی آشنا شوید که میزان آسیب پذیری گوشی شما در مقابل هکر‌ها را می‌سنجند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از alalam، سیستم عامل لینوکس به دلیل ابزار‌ها و توانایی‌هایی که در سیتستم عامل‌های دیگر نمی‌توان آنها را پیدا کرد در دنیای هکر‌ها به سیستم عاملی شناخته شده و رایج تبدیل شده است.

از آنجایی که سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های هوشمند نیز مبتنی بر هسته نرم افزاری سیستم لینوکس طراحی شده، این موضوع به این معناست که از این سیستم عامل و از تلفن هوشمند می‌توان برای یادگیری، آزمایش و تلاش برای هک دیگران استفاده کرد.

امروز ده مورد از بهترین برنامه های اندرویدی برای آزمایش میزان آسیب پذیری تلفن همراه در مقابل هکر ها را معرفی می کنیم که اگر در استفاده از آنها مُصر باشید و آنها را امتحان کنید به شما اطلاعات زیادی در رابطه با هک کردن انتقال می‌دهند. این موضوع طبیعتا باعث افزایش تجربه های شما در مقابله با هکر ها خواهد شد.

برنامه Hackode

Hackode یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که برای تست نفوذ استفاده می‌شود و برای هکر‌های اخلاق مدار برنامه ریزی شده است. این اپلیکیشن دارای ابزار‌های مفید زیادی در زمینه هک می‌باشد که از جمله آنها می‌توان به Google Hacking و DNS Dig اشاره کرد.

برنامه AndroRAT

این اپلیکیشن از نظر هکر‌ها یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن هاست که از طریق آن می‌توان سیستم تلفن قربانی را از راه دور کنترل کرد. نام اپلیکیشن نیز از همین ویژگی گرفته شده و در واقع ترکیبی از کلمه اندروید و Rat به معنای ابزار کنترل از راه دور است. پس از هک کردن گوشی قربانی، می‌توان تمام اطلاعات گوشی را به دست آورد. این اپلیکیشن در ابتدا برای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندرویدی به سرقت رفته ساخته شده بود.

برنامه APKInspector

این یک برنامه کاربردی است که برای تحلیلگران برنامه‌های اندرویدی طراحی شده و هدف آن کمک به گردآوری کردن بسته‌ها و کد‌های اندروید است.

برنامه DroidBox

DroidBox یکی از مهمترین اپلیکیشن‌های پیشرفته در تحلیل برنامه‌های اندرویدی است و دارای قابلیت‌هایی مانند اطلاع از عملکرد عملیات رمزگذاری با استفاده از API در اندروید، نشت اطلاعات از طریق شبکه، فایل ها، پیامک‌ها و بسیاری موارد مفید دیگر است. اما باید بدانید که کارکردن با این برنامه نیازمند تجربه برنامه نویسی است.

برنامه Burp Suite

Burp Suite یک پلتفرم کامل برای تست عملکرد و امنیت برنامه‌های کاربردی موجود در شبکه محسوب می‌شود و دارای ابزار‌های زیادی است که از طریق آنها می‌توانید نقاط آسیب پذیر امنیتی را پیدا کرده و آنها را رفع کنید.

برنامه zANTI

zANTI یک برنامه جامع و حاوی ابزار‌هایی است که تنها با یک کلیک ساده به بررسی و آزمایش نقاط قابل نفوذ تلفن همراه می‌پردازد و به مدیران امنیت امکان می‌دهد سطح خطر یک شبکه را بررسی کنند.

برنامه Droid Sheep

Droid Sheep یکی از ساده‌ترین برنامه‌هایی است که می‌توان از آن استفاده کرد، زیرا هر کاربر عادی اندروید می‌تواند روی این برنامه کار کند و امنیت حساب خود را به تنهایی آزمایش کند. البته از آنجایی که برنامه‌های تست نفوذ و شناسایی نقاط ضعف، همچون چاقویی دولبه عمل می‌کنند، گاهی هکر‌ها نیز از این برنامه‌ها برای استفاده در مقاصد خودشان استفاده می‌کنند.

برنامه BetterCap

BetterCap نرم افزار تجزیه و تحلیل شبکه و نفوذ از طریق سیستم اندروید است. این اپلیکیشن با فناوری اطلاعات کار می‌کند و دارای ابزار‌های پیشرفته بسیاری است که انجام آزمایش‌ها تنها با استفاده از یک گوشی هوشمند را فراهم می کند

برنامه FaceNiff

این برنامه از افرادی که به شبکه‌ای مشابه با شما متصل هستند، هنگام ورود به سایت‌هایی که به وسیله پروتکل HTTP محافظت نمی‌شوند جاسوسی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید تمام اطلاعات و داده‌های آنها را از طریق تلفن همراه خود به دست بیاورید.

برنامه NetCut

NetCut یکی از برنامه‌های قوی به منظور اسکن خودکار شبکه و نمایش اطلاعات مفید در رابطه با دستگاه‌های متصل به شبکه است. عملکرد اصلی این برنامه این است که هر کسی را که به شبکه وای فای شما متصل است، قطع کند. اما باید توجه کنید که استفاده از این برنامه نیاز به استفاده از گوشی روت شده دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها