کد خبر: ۴۹۶۳۳۴
زمان انتشار: ۱۰:۴۵     ۲۵ آبان ۱۴۰۰
وزیر کشور فرانسه با انتقاد از رویکرد انگلیس در امور مهاجران گفت که پاریس قربانی سیاست‌های انگلیس شده است.

به گزارش پایگاه 598، فارس به نقل از «خبرگزاری فرانسه»، «جرالد دارونین» وزیر کشور فرانسه، پیش از گفت‌وگو با «پریتی پاتل» همتای انگلیسی خود در اواخر روز دوشنبه گفت: «انگلیس در جایگاهی نیست که به ما درس بدهد.»

او همچنین اضافه کرد که انگلیس باید سیاست «استفاده از ما به عنوان کیسه مشت در سیاست‌های داخلی آن کشور را متوقف کند.»

مناقشه طولانی مدت در روزهای اخیر پس از آنکه شمار بی‌سابقه از مهاجران ازآبراه مانش عبور کردند تا از سواحل فرانسه به انگلیس برسند، تشدید شد و لندن، پاریس را متهم کرد که به اندازه کافی برای متوقف کردن آنها اقدام نمی‌کند.

وزیر کشور فرانسه در انتقاد صریح از انگلیس، گفت که تقصیر دولت انگلیس است که بسیاری از مهاجران می‌خواهند از آبراه مانش عبور کنند. او فعالان انگلیسی مستقر در شمال فرانسه در اطراف «کاله» و «دانکرک» را متهم کرد که مانع تلاش نیروهای امنیتی می‌شوند.

وزیر کشور فرانسه گفت: «به همتای انگلیسی خود یادآوری می‌کنم که سازمان‌های غیردولتی که از کار پلیس و ژاندارمری جلوگیری می‌کنند،عمدتاً سازمان‌های غیردولتی انگلیس هستند. قاچاقچیانی که شبکه‌ها را سازماندهی می‌کنند و از زنان و کودکان استثمار می‌کنند، اغلب در انگلیس مستقر هستند.»

او گفت:«اگر انگلیس قوانین خود را تغییرمی‌داد، مردم دیگر در "کاله" یا "دانکرک" منتظر فرصت برای عبور از آبراه مانش نبودند. ما قربانی سیاست انگلیس هستیم.»

بر اساس آمار انگلیس، در مجموع ۱۱۸۵ مهاجر پنجشنبه گذشته از آبراه مانش عبور کردند که که رکورد روزانه ۸۵۳ نفر را شکست. جمعه گذشته نیز سه نفر که قصد عبور با قایق را از این منطقه داشتند، مفقود شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها