کد خبر: ۴۹۶۴۷۴
زمان انتشار: ۱۰:۵۷     ۲۹ آبان ۱۴۰۰
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی در خصوص یک شایعه عجیب در مورد محدودیت تردد شبانه پرداخت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از میزان، بر طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا تا زمانی که آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری به زیر ۱۰۰ نرسد طرح محدودیت‌های شبانه لغو نمی‌شود و این در حالی است که مدت طولانی است که این آمار روی عدد ۱۰۰ ثابت مانده و از این رو عده‌ای وزارت بهداشت را به این امر متهم می‌کنند که برای سود بیشتر دولت که از جریمه‌های این طرح حاصل می‌شود، عمدا آمار فوتی‌های کرونا را روی این عدد ثابت نگه داشته اند. 

حسینعلی شهریاری، در واکنش به این موضوع گفت: افرادی که اینگونه فکر می‌کنند بسیار افراد بی منطقی هستند. مگر می‌شود وزارت بهداشت برای سود دولت آمار غلطی را به مردم اعلام کند؟! مردم باید به مسئولان کشورشان اعتماد داشته باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در این خصوص بر عهده وزارت بهداشت نیست و در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می‌شود، ادامه داد: در جلسات ستاد ملی کرونا تنها وزیر بهداشت حضور ندارد و تعداد زیادی از مسئولان کشور در این جلسات شرکت می‌کنند و تصمیماتی که در این ستاد گرفته می‌شود با توجه به شرایط کشور در زمینه این بیماری است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که طرح محدودیت‌های شبانه چه تاثیری بر کنترل بیماری کرونا داشته است که تا کنون ادامه دارد؟، اظهار کرد: بالاخره این طرح در زمانی که تصویب شده دارای تاثیراتی بر کنترل این بیماری بوده است و اگر برخی محدودیت‌ها لغو شود مردم دچار عادی انگاری می‌شوند و تعدادی از محدویت‌ها از این جهت اعمال می‌شوند که مردم فکر نکنند کرونا به پایان رسیده است.

نماینده مردم سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه ما در حال حاضر نگران پیک ششم هستیم، افزود: باید مراقب باشیم که خدایی نکرده دوباره آمار مرگ‌ومیر و ابتلا به کووید افزایش نیابد و از این رو باید از عادی انگاری نسبت به این بیماری جلوگیری کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها