کد خبر: ۴۹۷۳۸۲
زمان انتشار: ۰۸:۵۴     ۱۴ آذر ۱۴۰۰
دیدار با دست‌اندرکاران همایش بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)»؛
حضرت آیت‌الله نوری همدانی،گفتند: مشغول نوشتن کتابی با استفاده از آیات، روایات و تاریخ درباره نقش بی‌بدیل حضرت حمزه (ع) هستم که به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش سرویس دین و فرهنگ پایگاه 598، حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی، در دیدار دست‌اندرکاران همایش بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)» با قدردانی از این اقدام ارزنده جامعةالمصطفی، به بیان اهمیت سیر در تاریخ پرداختند و تصریح کردند: تاریخ در فهم دین بسیار مهم است و اگر کسی تاریخ نداند، در فهم دین دچار مشکل خواهد شد.

ایشان، با اشاره به برگزاری همایش «حضرت حمزه(ع)» افزودند: این همایش بسیار مهم و لازم است، نقش عموی گرانقدر رسول خدا(ص) از سه منبع قرآن، روایات و تاریخ مورد بررسی قرار گیرد.
یاران ایرانی پیامبر(ص) و ائمه(ع) را معرفی کنید

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه دادند: بنده، پس از اطلاع از برگزاری این همایش، مشغول نوشتن کتابی شدم و در این کتاب، با استفاده از آیات و روایات و تاریخ، نقش بی‌بدیل حضرت حمزه(ع) را به رشته تحریر درآوردم که ان‌شاء‌الله به زودی منتشر خواهد شد.

معظم‌له با اشاره به آیه ۲۳ سوره مبارکه احزاب اظهار کردند: خداوند سبحان می‌فرمایند؛ «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلًا»، طبق روایاتی که از اهل‌بیت(ع) رسیده، این آیه شریفه درباره حمزه(ع) و جعفر(ع) نازل شده است.

ایشان از دست اندرکاران همایش «حضرت حمزه(ع)» خواست با اتخاذ تدابیر لازم، یاران و اصحاب پیامبر(ص) و ائمه(ع) را معرفی و شخصیت آنان را تبیین کنند، به ویژه یاران ایرانی ائمه(ع) که نقش فراوانی در یاری اسلام و اهل‌بیت(ع) داشتند.

همچنین، در این دیدار حجج اسلام والمسلمین مجید عبادی، معاون پژوهش جامعةالمصطفی، ناصر رفیعی، رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی و رئیس همایش، سیدمجتبی اوصیا، معاون پژوهش مجتمع و دبیر اجرایی همایش و الله‌اکبری، مدیرکل روابط عمومی جامعةالمصطفی حضور داشتند.

یادآوری می‌شود؛ همایش علمی و بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)»، با مدیریت و میزبانی مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی و همکاری چندین مرکز علمی ۱۶ بهمن مصادف با ولادت امام باقر(ع) برگزار خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها