کد خبر: ۴۹۷۹۰۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۴     ۲۴ آذر ۱۴۰۰
شمسایی:
کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال گفت: مردم ما در شرایط سختی زندگی می‌کنند و خیلی بهتر بود این رحیم زارع نماینده مجلس به جای ورود به ورزش و حضور در اردوی تیم ملی به جزئیات مشکلات مردم توجه می‌کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، وحید شمسایی در مورد جلسه خود با حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال و عزیزی خادم ریاست این فدراسیون در مورد حضورش در تیم ملی فوتسال به عنوان سرمربی اظهار داشت: یکسری از دوستان به من محبت دارند و تماس‌های زیادی در رابطه با حضورم در تیم ملی فوتسال داشته‌اند. صحبت‌هایی داشتم و ان‌شاءالله در آینده نزدیک در رابطه با این موضوع صحبت خواهم کرد اما در رابطه با ریز و جزئیات این موضوع صحبت نمی‌کنم. اگر آقایان خود تشخیص دادند در این رابطه صحبت کنند.

وی افزود: این فوتسال بوده که ما و آقایان را به سرمنزل مقصود رسانده و اگر این رشته نبود، کسی ما را نمی‌شناخت. در زندگی برای من در چشم بودن و بزرگ نشان دادن مهم نیست و برایم فقط فوتسال اهمیت دارد.مثل دیگران نیستم که به واسطه دیگری در جلسه‌ای حضور داشته باشم و بعد مدعی شوم که به من پیشنهاد سرمربیگری تیم‌های ملی پایه را داده‌اند. این شخص روزمه خوبی در فوتسال نداشته و فقط همیشه مدعی بوده و با هر تیم باشگاهی هم که کار کرده، آن تیم را به یک لیگ پایین‌تر سوق داده است.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال گفت: همه ما باید دشمنی‌ها و کینه‌ورزی‌ها را از خود دور کنیم و واقعیت‌گرا باشیم. تیم ملی فوتسال آماده بازی با ایتالیا است. تیم ایتالیا جام جهانی قبلی را از دست داد به این دلیل که به دنبال جوانگرایی  بود. حالا زمان برای ما هم مثل باد در حال سپری شدن است. تیم ملی ما میانگین سنی بالایی دارد و این تیم اگر می‌خواهد در جام جهانی آینده به دنبال نتیجه باشد، از همین امروز باید به دنبال جوانگرایی باشد. از فوتسال انتظارات زیادی می‌رود، ما اوایل سال آینده باید در مقدماتی جام ملت‌ها و هم بازی‌های جام ملت‌ها شرکت کنیم، اما متأسفانه تیم ملی ما در این سال‌ها جوانگرایی خوبی نداشته و این موضوع باعث شده که میانگین سنی تیم بالا باشد.

وی تاکید کرد: من آدمی نیستم به خاطر هر کاری به هر اقدامی دست بزنم، من با افتخار 23 سال با فوتسال زندگی کردم، بارها با این رشته افتخار برای کشورم آفریدم. مصدوم شدم، قلبم را آنژیو کردم  و...اما همچنان با عشق فوتسال را دوست دارم، اما با این وجود، قرار نیست که من جای کسی باشم و جای دیگری را بگیرم و اگر فکر کنم حضورم در هر جایی لطمه‌ای وارد می‌کند حاضر نیستم تحت هر شرایطی قبول کنم.همیشه فوتسال را دست بالا دیده‌ام چون رشته‌ام در سطح جهان بالاست و این حق فوتسالی‌ها است که به بالاترین عنوان برسند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حاضر است به عنوان سرمربی در تیم ملی فعالیت کنید، گفت: همان طور که گفتم حاضر نیستم تحت هر شرایطی خودم را بر دیگران غالب کنم و اگر بتوانم کمک کنم قطعا این کار را انجام می‌دهم. من هیچ وقت در طول زندگی‌ام به دنبال پست و مقام نبوده و همان طور که اطلاع دارید زمانی که از کمیته فوتسال هم حکم داشتم در هیچ جلسه ای از آن شرکت نکردم. من در زندگی‌ام معتقدم اگر توانایی انجام کار مثبت را دارم پس باید حضور پیدا کنم و در غیر این صورت خیر.

شمسایی در واکنش به حضور رحیم زارع رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس شورای اسلامی در اردوی تیم ملی، گفت:‌ امیدوارم نماینده مجلس  درخانه ملت که از استان فارس هم هست و از مردم هم رأی گرفته ابتدا به فکر مباحث اقتصادی و مشکلات مردم در شرایط کنونی باشد. مردم ما در شرایط سختی زندگی می‌کنند و خیلی بهتر بود این نماینده مجلس به جای ورود به ورزش و حضور در اردوی تیم ملی  به جزئیات به مشکلات مردم توجه می‌کرد. من می‌دانم نیتش خیر بوده، اما مشکلات فشار اقتصادی مردم مهم‌تر از جزئیات فوتسال است.

وی در رابطه با لیگ برتر فوتسال گفت: بعد از چند سال لیگ ما امسال به شرایط قبلی خودش برگشت اما هنوز خودش را پیدا نکرده، نتایج قابل پیش‌بینی زیادی در لیگ دیدیم و تعداد گل‌های زده زیادی در لیگ امسال اتفاق افتاد. اگر دقت کنیم، مدعیان لیگ امسال هم گیتی پسند و مس سونگون هستند. سن ایچ ساوه در ابتدای لیگ شروع خوبی داشت، و بعد درجا زد، همچنین مقاومت البرز با فرهاد کشاورز عالی بودند اما کراپ با این مهره‌هایی که دارد به جایگاه اصلی خود نرسیده است،مطمئن هستم در نیم فصل دوم لیگ تغییرات زیادی دارد.

وی در رابطه با داوری لیگ امسال گفت: من همیشه حتی در زمان مربیگری‌ام در رابطه با بحث داوری ورود نکرده اما داوران ما نباید در این رشته با بازیکنان مماشات کنند. همین مماشات باعث شد که در جام جهانی ضرر کنیم. به نظر من سوت‌های داوران ما در لیگ بین‌المللی بوده و بازیکنان ما نباید حاشیه امنیت مثل جام جهانی از لحاظ داوری داشته باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها