کد خبر: ۴۹۸۱۳۴
زمان انتشار: ۱۱:۵۵     ۲۹ آذر ۱۴۰۰
نماینده نجف‌آباد در مجلس گفت: نمایندگان پیگیر مقابله با حقوق‌های نجومی هستند و اجازه نخواهند داد که فاصله طبقاتی بین مردم افزایش یابد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع دریافت حقوق‌های نجومی، اظهار کرد: تداوم پرداخت حقوق های نجومی باعث نارضایتی و سلب اعتماد مردم به مسئولان می شود و لازم است مسئولان مربوطه به این موضوع ورود و شفاف‌سازی کرده و اگر مدیری در زیر مجموعه آنها حقوق غیر متعارف دریافت می‌کند به مردم و وکلای ملت گزارش دهند.

وی افزود: در حال حاضر برای رسیدگی به این موضوع هیئت تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس تشکیل شده و این هیئت در حال رسیدگی به این موضوع است.

 نماینده نجفآباد با بیان اینکه نمایندگان برای مقابله با تبعیض عزم جدی دارند ، افزود:در همین راستا  ما در بررسی بودجه سال جاری ، مالیات را برای خانه‌ها و خودروهای لاکچری در نظر گرفتیم که لازم است این قوانین از سوی دولت اجرایی شود.

ابوترابی با تاکید بر اینکه لازم است با دریافت کنندگان حقوق های نجومی برخورد جدّی شود   و خط قرمز مجلس نیز دریافت حقوق‌های نجومی است ، ادامه داد: نمایندگان در بودجه سال جاری مبلغ ثابتی را برای افزایش حقوق افرادی که بیش از ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند ، در نظر گرفت که این اقدام راهی برای مقابله با پرداخت حقوق‌های نامتعارف است.

وی با بیان اینکه نمایندگان پیگیر مقابله با حقوق‌های نجومی هستند و اجازه نخواهند داد که فاصله طبقاتی بین مردم افزایش یابد ، افزود: مجلس و هیئت تفحص از حقوق‌ها نجومی گزارش تخلفات دستگاه‌ها و افرادی را که حقوق نامتعارف می‌گیرند، به قوه قضائیه ارسال خواهد کرد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس بیان کرد: صرف اطلاع‌رسانی و ارائه گزارش درباره دریافت حقوق های نجومی به تنهایی کافی نیست و باید به‌شکل قانونی با آن برخورد شود و نتیجه آن به‌ اطلاع مردم برسد که هیئت تفحص از این مسئله نیز در همین راستا تشکیل شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها