کد خبر: ۴۹۸۷۱۰
زمان انتشار: ۱۰:۰۳     ۰۹ دی ۱۴۰۰
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در ۱۰ استان طی امروز (۹ دی ماه) از تداوم آلودگی شهرهای پرجمعیت تا سه روز آینده خبرداد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در ۱۰ استان طی امروز (۹ دی ماه) از تداوم آلودگی شهرهای پرجمعیت تا سه روز آینده خبرداد.

صادق ضیاییان افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۹ دی‌ماه) در بخش‌هایی از استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و یزد بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود همچنین در بخش‌هایی از خراسان جنوبی، لرستان، ایلام و کرمانشاه بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود: جمعه (۱۰ دی‌ماه) علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت. شنبه (۱۱ دی‌ماه) فعالیت سامانه بارشی محدود به نوار جنوبی کشور در استان‌های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان خواهد بود و با خروج سامانه از کشور در بخش‌هایی از خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور گفت: یکشنبه (۱۲ دی‌ماه) سامانه جدیدی با شدت بارش بیشتر از جنوب غرب کشور وارد می‌شود و نیمه جنوبی و غرب کشور را در بر می‌گیرد. دوشنبه (۱۳ دی‌ماه) گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می‌یابد و در غالب مناطق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: طی سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش کیفیت هوا به دلیل انباشت آلاینده‌های جوی انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان از امروز تا دوشنبه (۹ تا ۱۳ دی‌ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۰ دی‌ماه) نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه (۱۱ دی‌ماه) نیمه‌ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعداز ظهر وزش باد و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ دی‌ماه) بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها