کد خبر: ۴۹۸۹۳۰
زمان انتشار: ۱۱:۱۰     ۱۳ دی ۱۴۰۰
بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور؛
سازمان هواشناسی از بارش برف، باران و تگرگ در اکثر مناطق کشور طی امروز و ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز گستره فعالیت سامانه بارشی کل کشور را در بر می‌گیرد و باعث بارش باران،‌ وزش باد و در مناطق جنوبی همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید است، ضمن این‌که در مناطق مستعد رگبار تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است.

امروز و فردا وزش باد شدید در جنوب شرق کشور و وزش باد بسیار شدید در کرمان پیش‌بینی می‌شود. در شرق هرمزگان،‌ جنوب شرق کرمان،‌ نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش شدت خواهد داشت.

فردا سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و شدت بارش برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، بعدازظهر سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال غرب، بارش برف و باران در مناطق شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور آغاز می‌شود.

روز چهارشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر،‌ بارش، سواحل شمالی و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و در سایر مناطق به جز نوار جنوبی، بارش باران و برف همراه با وزش باد موقتی پیش‌بینی شده است. در این روز شدت بارش‌ها برای استان مازندران است.

پنجشنبه در شرق و جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده و دریای خزر امروز تا چهارشنبه مواج است. روز جمعه آسمان بیشتر مناطق کشور آفتابی است.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز تقریباً ابری است و وزش باد در جهت غرب ـ شمال غربی با سرعت 9 تا 17 کیلومتر بر ساعت برای آن پیش‌بینی شده است. احتمال بارش باران در پایتخت طی امروز دوشنبه 9 درصد است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها