کد خبر: ۵۰۰۰۹۱
زمان انتشار: ۱۰:۰۲     ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
معاملات بازار سهام در روز یکشنبه در دنباله معاملات روز شنبه می تواند با فشار سمت عرضه پیگیری شود.

به گزارش پایگاه 598، معاملات بازار سهام در روز یکشنبه در دنباله معاملات روز شنبه قرار می گیرد. معامله گران در روز شنبه اگرچه با نوسان محدود، توانستند جهت صعودی شاخص کل بورس را ثابت نگه دارند. اما شاخص کل هم وزن بورس (نماد سهم های کوچکترهای بازار) منفی شد تا نشان داد که سمت عرضه همچنان فعال است.

بازار سهام در روز گذشته باز هم در شاخص های عملکردی با ارزش پایین معاملات خُرد سهام و تداوم خروجی پول حقیقی ها از بازار سهام دنبال شد. حقیقی ها در دی بیش از ۶ همت پول از بازار سهام خارج کردند و بیشترین خروجی که هم حقیقی ها در دستورکار قرار دادند برای نماد فملی بود. 

*مانع اصلی ورودی پول حقیقی ها در بورس و فرابورس

به نظر می رسد معاملات امروز بازار سهام در ناحیه شاخص های عملکردی بازار سهام با چالش روبه روست. در چالش شکل گرفته مانع اصلی برای تحرکات مثبت خریداران، ادامه خروجی پول حقیقی ها از بازار سهام و البته پایین بودن روند معاملات خُرد ارزیابی میشود.

حتی سیگنال های مثبت از وین و نوسان محدود در بازار ارز هم نتوانسته خریداران را دوباره به بازار سوق دهد. موتور رشدی سهم های دلاری و صادرات محور هم فعلاً خاموش شده و سهم های ریالی به تاثیر از انتظارات تورمی و تورم اجتناب ناپذیر  در سال آینده شاهد تحرکاتی هستند اما این تحرکات ناپایدار است. 

*خریدارای انگیزه ای برای ورود به بورس و فرابورس ندارند

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که خریداران کم رمق ظاهر می شوند و ناحیه فروش هم در برابر همین وضعیت اجازه رشد شاخص کل بورس را نمی دهد. شاخص کل بورس همچنان در نیمه دوم کانال ۱.۲ میلیون واحد دنبال می شود اما در نبود خریداران، صعود شاخص به کانال ۱.۳ میلیون واحد را پُرچالش کرده است.

بازار سهام در شرایط فعلی نیاز به یک شوک بیرونی یا درونی برای بازسازی اعتماد در میان سرمایه گذاران دارد. در شرایط کنونی هنوز خریداران میلی و انگیزه ای برای ورود به بازار سهام ندارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها