کد خبر: ۵۰۱۸۷۲
زمان انتشار: ۱۴:۰۶     ۰۱ اسفند ۱۴۰۰
براساس توصیه مسافرتی که در وب سایت وزارت خارجه فرانسه منتشر شده است همچنین به شهروندان فرانسوی در اوکراین پیشنهاد می‌شود که اگر کار فوری ندارند، آنجا را ترک کنند.

به گزارش پایگاه 598، اوایل روز شنبه، وزارت خارجه آلمان نیز به اتباع آلمانی اعلام کرد که اوکراین را ترک کنند. در همین مورد وزارت امورخارجه آلمان در وب سایت خود اعلام کرد که از اتباع آلمان به شدت خواسته می‌شود که اکنون کشور را ترک کنند. آلمان هشدار داد که تنش‌ها بین روسیه و اوکراین به دلیل تجمع گسترده نظامی روسیه در امتداد مرز اوکراین بیشتر شده است و یک رویارویی نظامی در هر زمان ممکن است.

این تصمیمات یک روز پس از آن اتخاذ شد که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده مسکو را به برنامه ریزی عملیات پرچم دروغین متهم کرد و هشدار داد که روسیه در آستانه حمله به اوکراین ظرف چند روز است. کشورهای غربی روسیه را متهم کرده اند که بیش از یکصد هزار نیرو در نزدیکی اوکراین مستقر کرده و این نگرانی‌ها را برانگیخته است که این کشور در حال برنامه ریزی برای حمله نظامی علیه همسایه سابق شوروی خود است. مسکو بارها هرگونه طرحی برای حمله به اوکراین را رد کرده و در عوض کشورهای غربی را به تضعیف امنیت روسیه از طریق گسترش ناتو به سمت مرزهایش متهم کرده است.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها