کد خبر: ۵۰۲۱۰۲
زمان انتشار: ۱۱:۱۴     ۰۴ اسفند ۱۴۰۰
هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۱۲/۰۴؛
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای با هشدار نسبت به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش برف و باران و احتمال انسداد راه‌های روستایی و آب‌گرفتگی معابر در ۲۰ استان خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛

 توصیف سامانه اول: نفوذ سامانه بارشی

زمان شروع: جمعه 1400/12/06

زمان پایان: یک‌شنبه 1400/12/08

نوع مخاطره: بارش برف، باران، کاهش دما،احتمال وقوع تگرگ، مه آلودگی، وزش باد نسبتا شدید، در نواحی گرمسیر با رعدوبرق

منطقه اثر:

جمعه 1400/12/06: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب اصفهان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران.

شنبه 1400/12/07: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، خوزستان و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران.

یکشنبه 1400/12/08: مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان.

اثر مخاطره: اختلال در تردد، مه آلودگی، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، احتمال سقوط بهمن، احتمال مسدود شدن راه‌های روستایی به سبب بارش برف، تاخیر و احتمال لغو پرواز و احتمال آب گرفتگی محدود معابر شهری.

توصیه: اجتناب از تردد غیر ضروری، تجهیز خودروها به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای عملیات برف روبی و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم بویژه در فعالیت‌های کشاورزی برای دوری از خسارت احتمالی.

توصیف سامانه دوم: تغییر نوع توده هوا به همراه افزایش گرادیان فشاری

زمان شروع: جمعه 1400/12/06

زمان پایان: یک‌شنبه 1400/12/08

نوع مخاطره: وزش باد نسبتا شدید در مناطق بیابانی توام با گردوخاک

منطقه اثر:

جمعه 1400/12/06: ایلام، خوزستان، اصفهان.

شنبه 1400/12/07: کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، تهران، البرز، سمنان، یزد، جنوب اصفهان، شمال فارس و کرمان، نوار شرقی استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی.

یکشنبه 1400/12/08: تهران، قم، البرز، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و گلستان.

اثر مخاطره: در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها و آسیب به سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی.

توصیه: مستحکم کردن سازه‌های موقتی، احتیاط در تردد از اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های‌ نیمه کاره و عدم پارک خودروها در اطراف موارد ذکر شده.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها