کد خبر: ۵۰۲۱۹۲
زمان انتشار: ۰۹:۱۸     ۰۵ اسفند ۱۴۰۰
وزیر بهداشت گفت: با توجه هجمه گسترده کرونا در دنیا اما به واسطه آمار واکسیناسیون بالا در ایران این بیماری کنترل شده و انتظار می رود که در هفته های آینده وضعیت بیماری بهتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در بدو ورود به استان بوشهر در خصوص وضعیت واکسیناسیون در کشور اظهار داشت: تاکنون ۹۲ درصد مردم دوز اول، ۸۵ درصد دوز دوم و ۳۵ درصد سه دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که فکر نمی کردیم الان به این آمار برسیم.

وی افزود: با توجه هجمه گسترده کرونا در دنیا اما به واسطه آمار واکسیناسیون بالا در ایران این بیماری کنترل شده و انتظار می رود که در هفته های آینده وضعیت بیماری بهتر خواهد شد.

عین الهی تصریح کرد: در مراکز درمانی کمبود دارو و امکانات نداریم و شدت ورود بیماران سرپایی به بیمارستان ها کمتر شده و بیشتر بیماران در مرحله بستری هستند.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا سه موج دارد، تاکید کرد: موج اول بیماران سرپایی، موج دوم بیماران بستری و موج سوم مرگ و میر است و بنظر می رسد موج اول و دوم طی شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق مصوبه دیروز ستاد کرونا با حضور رئیس جمهور، ایام نوروز مثل سال های گذشته محدودیت نخواهیم داشت اما معیار واکیانسیون بسیار مهم است و افرادی که قصد سفر دارند، باید حتما سه دوز واکسن را تزریق کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها