کد خبر: ۵۰۲۲۹۳
زمان انتشار: ۱۴:۱۰     ۰۷ اسفند ۱۴۰۰
سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف، باران و وزش باد شدید در ۲۸ استان کشور از وقوع پدیده «گرم‌باد» در استان‌های ساحلی دریای خزر خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز فعالیت سامانه بارشی در تمام استان‌های کشور به‌جز خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد و در برخی ساعات باعث بارش باران، وزش باد شدید موقتی، گاهی رعدوبرق و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف می‌شود.

از اواخر وقت امروز به‌تدریج از شدت فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته شده و فردا در شمال شرق، شرق، ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی، استان‌های شرقی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد. شدت بارش‌های روز یکشنبه برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان است

روز دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده و سه‌شنبه در شرق بارش باران پیش‌بینی شده است. روز چهارشنبه جو پایداری در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز به دلیل پدیده گرم‌باد در استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما و از روز یکشنبه در  اکثر مناطق کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

همچنین روزهای شنبه و یکشنبه در بخش‌هایی از شرق، جنوب شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی به دلیل وزش باد شدید موقتی خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

آسمان تهران امروز نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و احتمال رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها