کد خبر: ۵۰۲۳۱۳
زمان انتشار: ۰۹:۲۳     ۰۸ اسفند ۱۴۰۰
در پی ورود یک خودرو به کوچه‌ای یک‌طرفه و مسدود کردن مسیر برای عبور سایر خودروها و درخواست یک روحانی مبنی بر باز کردن مسیر تردد توسط خودرو متخلف، راننده خودرو اقدام به ضرب و شتم شدید فرد روحانی و همسرش می کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری حوزه از قزوین، محمد قاسمی، دادستان قزوین در خصوص جزئیات وقوع حادثه ضرب و شتم یک روحانی و همسرش در قزوین، گفت: در پی ورود یک خودرو به کوچه‌ای یک‌طرفه و مسدود نمودن مسیر برای عبور سایر خودروها و درخواست، یک روحانی به همراه خانواده‌اش مبنی بر باز کردن مسیر تردد توسط خودرو متخلف، راننده این خودرو پیاده شده و در ابتدا اقدام به فحاشی به روحانی و توهین به ارکان نظام می‌کند.

وی افزود: در ادامه این حادثه، فرد متخلف اقدام به ضرب و شتم شدید فرد روحانی می‌کند که روحانی از چندین ناحیه دچار مصدومیت شده و فرد ضارب سپس همسر فرد روحانی را نیز مورد ضرب و جرح قرار می‌دهد.

دادستان قزوین بیان کرد: با وقوع این درگیری افراد حاضر در محل با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و عوامل انتظامی سریعاً در محل حاضر و فرد ضارب دستگیر شده و دستورات قضائی لازم نیز توسط قاضی کشیک صادر می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس بازبینی فیلم دوربین‌های مشرف به محل وقوع حادثه، تخلف متهم موصوف مشهود و استفاده از سلاح سرد و ضرب و شتم عمدی فرد روحانی و همسرش نیز به وضوح نمایان است.

دستگیری ضارب

این مقام قضائی تصریح کرد: بر اساس گزارش مرجع انتظامی، مشاهدات شاهدین، تصاویر دوربین‌های موجود، برای فرد متخلف به اتهام توهین به ارکان نظام، توهین به بانوان در معابر عمومی، تهدید با چاقو، توهین و تهدید نسبت به اشخاص حقیقی و ضرب و جرح عمدی؛ پرونده قضائی در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل و متهم پرونده با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

قاسمی خاطرنشان کرد: نظم و امنیت عمومی خط قرمز دستگاه قضائی است و بدون‌شک برخورد بدون اغماض و بازدارنده در انتظار متخلفان و مخلان نظم عمومی است.

جزئیات کامل ضرب و شتم یک روحانی و همسرش در قزوین | دستگیری ضارب | درخواست مدیر حوزه از رئیس کل دادگستری

درخواست مدیر حوزه علمیه قزوین از رئیس کل دادگستری

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی نیا، شب گذشته در حاشیه نماز مغرب و عشا ء در مسجد ولایت قزوین در دیدار با رئیس کل دادگستری استان، ضمن اظهار تأسف از ضرب و شتم یک روحانی در خیابان‌های قزوین خواستار رسیدگی ویژه به این پرونده شد.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: روحانیت همواره در امور خیر و حضور در صحنه‌های فداکاری و ایثار اعم از سیل و زلزله و دفاع از سلامت جامعه پیشگام بوده و تمام تلاش خود را در جهت رعایت اخلاق و ادب اجتماعی بسته و می‌بندد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا بیان کرد: عزیزان روحانی در امور دینی و مذهبی همواره نقش هدایتگری جامعه را داشته و امروز نیز با پیشگامی در امر جهاد تبیین تلاش می‌کنند منویات مقام معظم رهبری در جامعه به خوبی پیاده شود.

وی اظهار کرد: مشکلات فردی گاهی موجب می‌شود برخی افراد ناراحتی خود را بر سر یک روحانی تخلیه کنند با این اطمینان که از ناحیه روحانیت به او گزندی نمی‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا از رئیس کل دادگستری استان قزوین خواست با برخورد مناسب با این فرد خاطی، اجازه اهانت‌های مشابه را از این افراد سلب کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها