کد خبر: ۵۰۳۰۱۲
زمان انتشار: ۰۹:۵۱     ۲۱ اسفند ۱۴۰۰
کسی در لیگ برتر برای استقلال بالاتر از قلعه‌نویی نیست؛
بی‌توجهی فرهاد مجیدی به منصوریان و دیگر مربیان تیم صنعت نفت آبادان انتقاد و واکنش کاپیتان پیشین آبی‌پوشان را به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل استقلال در نشست خبری اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود، اما بازیکنان ما 30 دقیقه از شروع بازی را از دست دادند. به همین خاطر در سمت راست دو تعویض تاکتیکی کردم و دو جوان به میدان آوردم تا روش بازی‌مان را عوض کنیم. بازیکنان ما 30 دقیقه خواب‌شان برد. در نیمه دوم بازی مالکانه‌ای ارائه کردیم و نسبت به فشاری که برابر پرسپولیس تحمل کردیم، بسیار سبک‌تر بود.

وی با تمجید از عملکرد شاگردانش در 45 دقیقه دوم گفت: در بسیاری از لحظات مسابقه می‌توانستیم بر جریان بازی مسلط باشیم و با فشار فیزیکی خودمان، حریف را مجبور کردیم که رو به بازی مستقیم بیاورد. با احترام به استقلال و پرسپولیس می‌گویم شاید اگر مقابل پرسپولیس زود به گل نمی‌رسیدیم، از تیم آقا یحیی آسیب می‌خوردیم. این بار زود گل خوردیم و آسیب دیدیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با انتقاد از داور دیدار با استقلال تصریح کرد: ما مربیان این‌قدر بازی‌ها و محوطه جریمه را نگاه کردیم، برخی اتفاقات را در جریان مسابقه متوجه می‌شویم. از راه دور احساس کردم بازیکن استقلال، پای رضا جبیره را شوت کرد. این اتفاق خیلی سریع رخ داد و شاید اشکان خورشیدی این صحنه را ندید. ما خیلی مالکانه بازی کردیم و به تیم استقلال تبریک می‌گویم. تلاش کردیم سه امتیاز را برای آبادانی‌های عزیز به ارمغان بیاوریم اما نشد.

منصوریان با ابراز ناراحتی از سرمربی استقلال گفت: بازی نکته بسیار تاریکی داشت که من و کادر استقلالی‌ام را خیلی اذیت کرد. من در همین جا نشست خبری 88 دقیقه‌ای داشتم. همه نودوهشتی‌ها اخلاقم را می‌دانند و من اگر غیبت کنم،‌ شبانه عذرخواهی می‌کنم. زندگی‌ام بر محور احترام است و قلعه‌نویی در دیدار با گل‌گهر به من گفت یک صحنه پنالتی بود؛ من هم گفتم پس پنالتی درست بود. تمام زندگی‌ام به این است که قدّم را کوتاه کنم تا با مردم انعطاف داشته باشم.

وی با بیان اینکه باید به مردم و دوستان هم احترام بگذاریم، عنوان کرد: امثال من نباید خودمان را در خانه پنهان کنیم و در زمان کرونا هم باید کنار مردم باشیم. از صمیم قلب برای استقلال و پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم. به جز هواداران آبادانی که فقط زرد طلایی هستند و تو را به گونه‌ای نگاه می‌کنند که پیراهن زرد بخری،‌ همه طرفدار یکی از این دو تیم هستند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت اشاره‌ای به سابقه خود داشت و بیان کرد: از سال 1363 فوتبال بازی می‌کنم و مربیگری را از سال 87 آغاز کردم. نمی‌دانم قیمت فوتبال چقدر است، اما دوست خوب ما فرهاد مجیدی از کنار ما خیلی ریلکس عبور کرد. آن لحظه نگاهی به خرمگاه و حسین کاظمی کردم و یاد زمانی افتادم که او (مجیدی) به استقلال آمد که فتح‌الله‌زاده گفت خیلی لاغر است.

منصوریان با ذکر خاطره‌ای از خود و سرمربی فعلی استقلال اظهار داشت: من به فتح‌الله‌زاده گفتم شما 10 میلیون تومان بده و اجازه بده او خانه بگیرد که گفت نمی‌گیرم. من خواهش کردم و فتح‌الله‌زاده گفت چک شرکتت را بیاور. الان یک چک 10 میلیون تومانی من در خانه فتح‌الله‌زاده است. قیمت یک برد یا قهرمانی چقدر است؟ نمی‌توانیم بگوییم کسی در لیگ برتر برای استقلال، بالاتر از امیرخان قلعه‌نویی است. من اگر 10 سال تلاش کنم، چهار یا پنج قهرمانی برای استقلال می‌آورم و یاد زمانی می‌افتم که قلعه‌نویی دستم را گرفت تا در تمرین استقلال، مرا به بازیکنان معرفی کند.

وی در ادامه یادآور شد: پدرم تا زمانی که زنده بود، همیشه قلعه‌نویی، نصرالله عبداللهی، فریبا و اولیایی را دعا می‌کرد و مادرم الان همین کار را می‌کند. آقای فرهاد مجیدی! شما را به‌عنوان یک برادر نصیحت می‌کنم. دوران فوتبال می‌گذرد و قهرمانی‌ها پشت هم می‌آیند و می‌روند. پیش از لیگ برتر، بالاتر از منصورخان پورحیدری و ناصرخان حجازی نداشتیم که اسطوره اخلاق بود. آقا پسر گل! شما توانستی ما را ببری و مسئله‌ای نیست، اما از کنار خرمگاه و کاظمی رد شدی، ژست همیشگی خود را می‌گیری و یک دوربین با خودت می‌بری و یک نفر کُت تو را نگه می‌دارد.

سرمربی صنعت نفت با بیان اینکه هیچکس در آینده، نسل سال 1390 و 1400 را به یاد نمی‌آورد، خاطرنشان کرد: به یک بچه می‌گویم من در سال 74 اولین مرد سال تاریخ باشگاه استقلال بودم، می‌گوید من شش روز قبل از آن تازه متولد شدم! به تیم استقلال تبریک می‌گویم،‌ اما امروز فهمیدم چرا وقتی خیلی از مربیان استقلالی مقابل مجیدی بازی می‌کنند، به درجه انفجار می‌رسند. پسر خوش‌تیپ! می‌خواهم رویکردی برای خودت داشته باشی. ما با هم زمینه دوستی داشتیم و برادرت قبل از بازی پیش من بود. شاید ما را در آن بخش شطرنجی کرده بودند که مجیدی از کنار من عبور کرد.

منصوریان با بیان اینکه روزهای متفاوتی را در فوتبال تجربه کرده است، گفت: من روزی که برانکو را شکست دادم، گفتم شانسی پیروز شدم، چون او از من مربی‌تر است و مربی من بوده. انگار پس از 20 یا 25 سال حس می‌کنید فوتبال چقدر می‌تواند مهم باشد که با این ادبیات از جلوی ما عبور می‌کنید. روزی همین آقا پسر خوش‌تیپ در اراک به من گفت ما هر چه که فوتبال بازی کردیم،‌ سکوها مال شما بود. من گفتم چون از خانه به خیابان می‌روم، اما شما از پارکینگ به سالن بدنسازی می‌روید.

وی در ادامه افزود: آن روز گفتم شاید بخش اعظم سکوهای پرسپولیس هم مال من باشد، چون هر وقت این تیم را شکست دادم، ادا و اطوار درنیاوردم و در عکس‌ها نمی‌بینید که من عدد چهار نشان بدهم. اگر هم کسی به من عدد شش نشان داده باشد، خواسته لذتی ببرد. فرزاد عزیز دوست و برادر من است و خدا پدرش را رحمت کند. از او و آقا بیژن می‌خواهم به او (مجیدی) تلنگری بزنند و کمکش کنند. این ره که شما می‌روید، به ترکستان می‌رود.

سرمربی صنعت نفت آبادان با اشاره به دیدار با استقلال در زمانی که هدایت آلومینیوم اراک را بر عهده داشت، بیان کرد: وقتی در اراک بازی داشتیم، قرار شد در صورت شکست آلومینیوم، از مجیدی سؤال کنند چگونه همه مربیان استقلالی را می‌بری. پس باید از یحیی گل‌محمدی بپرسند چگونه همه استقلالی‌ها را می‌بری؟! این یک اتفاق است. نشست قبل از بازی با تمرین ما تداخل داشت و ترافیک هم مزید بر علت بود.

«اگر بخواهم جنگولک بازی دربیاورم، هفته گذشته توانستم پرسپولیس را ببرم و می‌توانستم سوهان روح هواداران این تیم شوم.»، منصوریان ضمن بیان این جمله عنوان کرد: من حدود 240 فوتبالیست در کشور تولید کردم و به این موضوع افتخار می‌کنم. روزی قایدی را به استقلال آوردم که می‌گفتند پای او کج است، اما گفتم این بازیکن نابغه فوتبال است. الان هم هفت هشت نابغه در آبادان قایم کردم. مهمترین مسئله در زندگی این است که اگر عکس پرویزخان دهداری و مربیان پیشین خودم را دیدم، از خودم خجالت نکشم.

وی با کنایه به فرهاد مجیدی اظهار داشت: خرمگاه و کاظمی فوتبالیست‌های تاپ بودند. آنها 10 سال متوالی فوتبالیست بودند و فقط در سه سال آخر فوتبالیست نبودند! بیشتر از این صحبت نمی‌کنم و تاکنون به احترام هواداران استقلال حرف نزده بودم. پدرم وصیت کرده است که درباره استقلال صحبت نکنم و من هم درباره شخص حرف می‌زنم. اگر بخواهم سفره دلم را وسط بریزم، استقلال قبل از دربی به هم می‌ریزد.

سرمربی صنعت نفت آبادان در ادامه انتقادات خود از همتای خود در استقلال تصریح کرد: هر وقت به رستوران‌های خودم  می‌روم و شماره 10 را می‌بینم، می‌گویم ما بازیکن ملی نبودیم و از صدقه سر خدا، خانواده، قرآن و استقلال به همه جا رسیدیم. از اتفاق امروز ناراحت هستم و ابتدا فکر کردم مجیدی ما را ندید. بعد دیدم که او بادی به غبغب انداخت و سر و سینه خود را بالا داد.

منصوریان با انتقاد از سؤالات خبرنگاران در نشست‌های خبری قبل از بازی‌ها گفت: شما بعد از بازی به صورت کامل به نشست می‌آیید، اما قبل از بازی ما را گیر یک مشت جوان می‌اندازید. آنها می‌پرسند حفره دفاعی تیم را بگو یا چرا فلان روز از فلان جا رد می‌شدی. این چه سؤالی است؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما دوست داشتیم با شرف فوتبال بازی کنیم و در نیمه دوم همین کار را کردیم. ان‌شاءالله آن صحنه هم پنالتی نباشد، اما نمی‌توانم بگویم خورشیدی داوری بدی داشت. او خیلی شیک قضاوت کرد و اگر آن پنالتی از دستش در رفته باشد، در حق مردم آبادان ظلم شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها