کد خبر: ۵۰۳۰۹۹
زمان انتشار: ۰۹:۵۰     ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
ابراهیمی:‌
کارشناس فوتبال گفت: اگر استقلال در دربی برنده شود به احتمال 95 درصد قهرمان لیگ برتر خواهد بود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، ناصر ابراهیمی در مورد دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و سوم لیگ برتر که پنج‌شنبه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: مسابقه این دو تیم از گذشته‌های دور حساس بوده است. آن زمان اسم مسابقه را دربی نمی‌گفتند و اسمش مسابقه بود که بین دو تیم تاج و شاهین برگزار می‌شد. من چهار سال بازیکن شاهین بودم چهار سال هم در تاج بازی کردم. البته مثلاً اگر ورزشگاه امجدیه 12 هزار نفر تماشاگر داشت در آن اوایل 11 هزار نفرش طرفدار شاهین بودند و بعد طرفداران تیم رقیب کم کم زیاد شدند.

وی افزود: مربیان هر دو تیم هم در رختکن یک جمله را به بازیکنان خود می‌گویند که به هر تیمی می‌خواهید بباز اما به  استقلال یا پرسپولیس نباز؛ من خودم در 13 دربی مربی پرسپولیس بودم هم برد داشتم، هم باخت و هم مساوی؛ اما اینگونه نیست که برنده شدن در دربی نوبتی باشد چون برخی ادعا کرده بودند در یک بازی که پرسپولیس  9 نفره شده بود فردی به رختکن آمده و گفته بازی مساوی شود، اصلاً‌ این مسائل صحت ندارد، این بازی همیشه حساسیت خودش را  دارد.

مربی اسبق پرسپولیس با اشاره به فاصله امتیازی استقلال و پرسپولیس در این فصل گفت: استقلال 6 امتیاز بیشتر از پرسپولیس دارد و یک منطقه امنی برای خودش ایجاد کرده و اگر بتواند پرسپولیس را ببرد 95 درصد قهرمان لیگ برتر خواهد شد اما اگر در این بازی بازنده شود فاصله دو تیم به سه امتیاز خواهد رسید و شانس قهرمانی 50-50 خواهد شد و بازی‌های آخر لیگ تعیین کننده می‌شود. 

ابراهیمی در مورد پیش‌بینی‌اش از دربی گفت: این بازی یا قشنگ می‌شود یا اینکه بازیکنان با استرس بیش از حد وارد زمین می‌شوند و خشن و محکم بازی می‌کنند و بازی خوبی از کار درنمی‌آید. خود من نمی‌توانم بگویم کدام تیم در این مسابقه برنده خواهد شد شانس هر دو تیم 50 درصد است. در این مسابقه هم مسائل روحی و روانی بازیکنان حرف اول را می‌زند. اینکه استقلال 6 امتیاز بیشتر از حریف دارد هم می‌تواند به سود این تیم باشد هم به ضررش تمام شود.

مربی اسبق پرسپولیس در مورد اینکه مرد اول دربی چه کسانی خواهند بود، عنوان کرد:‌هافبک‌های طراح هر دو تیم مردان اول بازی خواهند بود. در گذشته احمد نوراللهی در این پست بازی می‌کرد و به خط دفاع هم کمک می‌کرد اما اکنون هافبک‌های طراح پرسپولیس می‌خواهند خودشان گلزنی کنند و این یک خلاء در جلوی دفاعی پرسپولیس ایجاد می‌کند. باید ببینیم مربیان چه تاکتیکی برای گلزنی دارند. یکی ممکن است سانتر از جناحین را انتخاب کند دیگری حرکت از عمق دفاع را اما هرچه هست هافبک‌‌های طراح می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در بازی داشته باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها