کد خبر: ۵۰۳۱۱۴
زمان انتشار: ۱۱:۵۹     ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
سرپرست دفتر توسعه صادرات جهاد کشاورزی:
به دنبال انتشار یک خبر کذب از سوی یک کانال تلگرامی معاند مبنی بر توقف دوماهه صادرات محصولات لبنی و متضرر شدن صادرکنندگان این محصولات، سرپرست دفتر توسعه صادرات جهاد کشاورزی در گفتگویی با رد این شایعه، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، اواتودی مدعی شد ابلاغ یک بخشنامه مبهم در مورد تعرفه صادرات محصولات لبنی باعث سردرگمی در گمرک و اختلاف این نهاد با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی شده و بروز این اختلاف و تاخیر ۲ ماهه در صادرات، تاریخ انقضاء محصولاتی مانند: خامه فله و خامه بسته‌بندی که در انبارهای گمرک مانده‌اند، سر رسیده و موجب ضرر و زیان صادرکنندگان شده است.

*صادرات برخی از اقلام لبنی متوقف نشده است

محرم سلطانی سرپرست دفتر توسعه صادرات جهاد کشاورزی در گفتگوی اختصاصی با مرکز مقابله با شایعات سایبری با رد شایعه توقف دوماهه صادرات بعضی از اقلام لبنی در گمرک گفت: تآخیر دوماهه و توقف صادرات محصولات لبنی، صحت ندارد.

وی افزود: چهاردهم دی ماه بخشنامه ای از سوی عسگر زاده رئیس گمرک، مبنی بر دریافت عوارض صادراتی به ازای هر کیلوگرم برای اقلامی از جمله شیرخشک و خامه فله ای ابلاغ شد و به ازای هرکدام عوارضی تآیین شد.

سلطانی تصریح کرد: این ابلاغیه دریافت عوارض گمرک مورد اعتراض صادرکنندگان محصولات  قرار گرفت. صادرکنندگان معترض معتقد بودند این مقدار عوارض گمرک صرفه اقتصادی برای صادرکننده ندارد.

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری، سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی، خاطر نشان کرد: با پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و رئیس گمرک  در جلسه چهاردهم ستاد تنظیم بازار، قرار بر این شد که عوارض دو قلم از موارد صادراتی خامه فله ای و شیرخشک اصلاح شود و تنها پنجاه درصد عوارض گمرکی از صادرکننده اخذ شود.

محرم سلطانی در پایان گفت: ابهام در عوارض صادرات خامه فله ای باعث سردرگمی صادرکنندگان شد که مجددا با تشکیل جلسه بیستم ستاد تنظیم بازار، و پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی، موارد بررسی و بعد از اصلاحیه از تاریخ هجدهم اسفند ابلاغ و اجرا می شود.

منبع : سراج 24
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها