کد خبر: ۵۰۳۲۰۵
زمان انتشار: ۱۱:۳۲     ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
توخل:
سرمربی تیم فوتبال چلسی تأکید کرد تحریم‌های شدید انگلیسی‌ها علیه تیم او به خاطر داشتن مالک روس باعث نمی‌شود که از زیر بار هدایت آبی‌های لندن شانه خالی کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، با همه تلاش‌های دولت انگلیس برای هم پاشیدن شیرازه باشگاه چلسی به جرم داشتن مالک روس، این تیم پنجمین برد متوالی‌اش را هم یکشنبه شب در لیگ برتر انگلیس جشن گرفت و نیوکاسل را با گل زیبای کای هاورتس در دقیقه 89 شکست داد.

چلسی که تقریباً از همه چیز محروم شده و این روزها به شدت درگیر حواشی مربوط به انتقال اجباری مالکیتش است، در حالی این پیروزی را کسب و جایگاهش را در رده سوم جدول تثبیت کرد که چهارشنبه هفته جاری باید به خانه لیل فرانسه سفر کند تا بازی برگشتش در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را انجام دهد. یکی از محدودیت‌هایی که دولت انگلیس برای چلسی وضع کرده، کاهش دادن سقف هزینه‌های مجاز این باشگاه برای سفر به خانه رقبایش است که گفته می‌شود این محدودیت در کنار مسدود شدن تمامی حساب‌های بانکی باشگاه ممکن است قهرمان سابق اروپا را مجبور کند به جای پروازهای اختصاصی از طریق زمینی سفر کند، سناریویی که اصلاً توماس توخل سرمربی آلمانی تیم را نگران نمی‌کند.

توخل در ابتدا به بازی تیمش اشاره داشت و به تمجید از زننده تنها گل مسابقه پرداخت. او گفت: گل هاورتس استثنایی بود. البته ما کمی هم خوش شانس بودیم. با توجه به ماهیت فیزیکی بازی نیوکاسل، کار سختی داشتیم. موقعیت گلزنی ساختن برابر چنین تیم‌هایی و شتاب دادن به بازی در 30 متر پایانی زمین کار سختی است اما خیلی مهم بود که گل نخوریم تا به محض به دست آوردن یک موقعیت گل بزنیم و دقیقاً همین اتفاق هم رخ داد. عملکرد خط دفاع ما بسیار خوب بود و نشان دادیم که مسائل حاشیه‌ای نتوانسته تمرکز تیم را از بین ببرد.

توخل در پاسخ به این سؤال که با همه مشکلات به وجود آمده برای چلسی آیا همچنان قصد دارد به کارش در این تیم ادامه دهد، تأکید کرد: قطعاً. حتماً همینطور است. من برای ماندن در این تیم تا پایان فصل ذره‌ای شک ندارم. هر روز باید منتظر باشیم چون هر لحظه ممکن است شرایط دچار تغییر شود. البته یک چیز کاملاً مشخص است. باشگاه به فروش گذاشته شده و من هم امیدوارم که همه چیز مشکلات برطرف شود و ما هم تکلیف‌مان را بدانیم. همه چیزهایی که شنیده می‌شود شایعه محض است و من هم بیشتر از شما چیزی نمی‌دانم.

سرمربی آلمانی در پایان راجع به شیوه سفر تیمش به لیل صحبت کرد و گفت: چیزی که چلسی را به یک باشگاه خاص تبدیل کرده، کیفیت کار، تعهد و پشتیبانی است که همه اعضای باشگاه برای تیم دارند. طبق آخرین خبری که دارم ما با هواپیما به لیل سفر می‌کنیم. می‌توانیم با هواپیما برویم و با هواپیما هم برگردیم اگر نشد با قطار می‌رویم. اگر با قطار هم نشد با اتوبوس می‌رود. با آن نشد خودم پشت فرمان یک ون می‌نشینم و بازیکنانم را می‌برم. اگر 20، 30 سال قبل از من می‌پرسیدید که آیا حاضرم با چنین شرایطی یک تیم را در لیگ قهرمانان هدایت کنم، با کمال میل می‌گفتم بله، فقط بگویید کجا و چه وقت. ما آنجا خواهیم بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها