کد خبر: ۵۰۴۹۹۵
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱
به اعتراف یکی از پر تیراژترین رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نگرانی از آینده و نابسامانی درونی در جامعه اسرائیل باعث شده است تا امید به آینده در میان صهیونیست‌ها به شدت کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، روزنامه اسرائیل هیوم در گزارشی به نگرانی روز افزون صهیونیست‌ها از آینده خود اشاره کرده و افزود، مشکلات درون جامعه‌ای اسرائیل از شکاف اجتماعی گرفته تا گرانی و وحشت از ایران اصلی‌‌ترین شاخص‌های این مسئله را تشکیل می‌دهند.

در این گزارش که براساس آخرین نظر سنجی انجام شده در جامعه اسرائیل تهیه شده است، 40 درصد از جامعه اسرائیل اعلام کردند نسبت به آینده رژیم خود خوش بین نیستند و در این میان جوانان از بد بین‌‌ترین افراد نسبت به آینده رژیم صهیونیست محسوب می‌شوند.

در ادامه گزارش هم آمده است، 41 درصد از جامعه اسرائیل وجود شکاف اجتماعی را مشکل اصلی و فوری این رژیم اعلام می‌کنند در حالی که 25 درصد گرانی، 12 درصد خطر ایران و 12 درصد هم سازش سیاسی با فلسطینیان را انتخاب کردند.

یکی دیگر از داده‌های این نظر سنجی نشان داد 33 درصد از اسرائیلی‌ها سال گذشته به مهاجرت معکوس از فلسطین اشغالی فکر کردند، که 66 درصد آنها زیر 24 سال بوده و 53 درصد هم گروه سنی تا 34 سال هستند.

براساس نظرات جمع آوری شده 40 درصد گرانی، 22 درصد شرایط امنیتی و 18 درصد گسست اجتماعی را علت تصمیم خود به مهاجرت معکوس اعلام کردند.

این اطلاعات در حالی منتشر می‌شود که اویگدور کاهلانی وزیر سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دیروز شنبه نسبت به آینده اسرائیل بعد از نسل فعلی ابراز نگرانی کرده بود.

بنی‌گانتس هم هفته گذشته به خبرنگاران گفته بود بزرگترین خطر تهدید کننده بقای اسرائیل داخلی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها