کد خبر: ۵۰۵۲۱۳
زمان انتشار: ۰۸:۵۹     ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
تیم فوتبال استقلال در صورت قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر فقط به اندازه ۴ گل فرصت خطا دارد تا عنوان مستحکم‌ترین خط دفاعی را میان قهرمانان تاریخ رقابت‌های لیگ برتر کسب کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، تیم فوتبال استقلال روز چهارشنبه هفته گذشته در چارچوب هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف تیم فوتبال سپاهان رفت و در ورزشگاه نقش جهان مقابل شاگردان محرم نویدکیا با نتیجه یک بر یک متوقف شد.

شاگردان فرهاد مجیدی تا اینجای کار با ۵۷ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارند و با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به حریف سنتی خود پرسپولیس، رقابت‌ سختی را تا پایان این فصل از رقابت‌ها خواهند داشت.

استقلال ۵ هفته تا پایان لیگ برتر فاصله دارد و تا اینجای کار هیچ شکستی را متحمل نشده است و با ۹ گل خورده، یکی از بهترین خطوط دفاعی تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارد. نکته قابل توجه این مساله، این است که آبی‌پوشان اگر بتوانند به استحکام دفاعی خود تا پایان مسابقات ادامه دهند و عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر را به دست آورند، می‌توانند عنوان مستحکم‌ترین خط دفاعی را میان قهرمانان تاریخ رقابت‌های لیگ برتر کسب کنند.

در طول ۲۰ فصل گذشته مسابقات لیگ برتر، تیم پرسپولیس در ۳ فصل مختلف با ثبت ۱۴ گل خورده، بهترین خط دفاعی را میان قهرمانان لیگ برتر در اختیار داشت. استقلال تا پایان هفته بیست و پنجم، ۹ گل دریافت کرده است و در صورت قهرمانی، تنها ۴ گل فرصت خطا دارد تا بتواند این عنوان را از سرخ‌پوشان پایتخت دریافت کند.

در این میان، استقلال فصل ۸۸-۸۷ و پرسپولیس ۸۷-۸۶، با ۳۴ گل خورده، بدترین عملکرد دفاعی را میان قهرمانان لیگ برتر داشته است.

عملکرد دفاعی قهرمانان ۲۰ فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر به شرح زیر است.

۹۹-۱۴۰۰:‌ پرسپولیس با ۱۴ گل خورده

۹۸-۹۹: پرسپولیس با ۱۷ گل خورده

۹۷-۹۸: پرسپولیس با ۱۴ گل خورده

۹۶-۹۷: پرسپولیس با ۱۵ گل خورده

۹۵-۹۶: پرسپولیس با ۱۵ گل خورده

۹۴-۹۵: استقلال خوزستان با ۱۴ گل خورده

۹۳-۹۴: سپاهان با  ۲۷ گل خورده

۹۲-۹۳: فولاد با ۲۴ گل خورده

۹۱-۹۲: استقلال با ۱۸ گل خورده

۹۰-۹۱: سپاهان با ۲۷ گل خورده

۸۹-۹۰: سپاهان با ۲۹ گل خورده

۸۸-۸۹: سپاهان با ۳۰ گل خورده

۸۷-۸۸: استقلال با ۳۴ گل خورده

۸۶-۸۷: پرسپولیس با ۳۴ گل خورده

۸۵-۸۶: سایپا با ۳۱ گل خورده

۸۴-۸۵: استقلال با ۱۷ گل خورده

۸۳-۸۴: فولاد با ۲۰ گل خورده

۸۲-۸۳: پاس با ۲۹ گل خورده

۸۱-۸۲: سپاهان با ۲۷ گل خورده

۸۰-۸۱: پرسپولیس با ۲۳ گل خورده

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها