کد خبر: ۵۰۵۹۰۸
زمان انتشار: ۰۹:۳۱     ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
کارخانه تولید پهپاد ایرانی در دوشنبه افتتاح شد؛
شاید کسی تاکنون خبر کارخانه ساخت پهپاد از سوی ایران در تاجیکستان را نشنیده بود اما این کارخانه روز گذشته در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه 598، بهره برداری از مارخانه ساخت پهپاد ابابیل ۲ در تاجیکستان بازتاب زیادی در رسانه‌های منطقه و فرا منطقه داشت تا جایی که برخی از این رسانه‌ها گزارش‌هایی را در این زمینه منتشر کردند که نشان از اهمیت موضوع دارد. استقبال کشورهای همسایه و دوست ا نسلیحات و تجهیزات ساخت ایران نشان می‌دهد که آنها به کیفیت تولیدات تجهیزات نظامی در ایران اعتماد پیدا کرده‌اند.

نمونه‌هایی ازپهپادهای ساخت برخی از کشورها همچون ترکیه که در جنگ آذربایجان و ارمنستان به کار گرفته شده بود و حتی در جنگ اوکراین در اختیار این کشور قرار گرفت امتحان خود را پس داد. علاوه بر آن با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و کمک‌های اتسلیحاتی گسترده غرب به اوکراین و لشکر کشی ناتو به سوی شرق ایجاب می‌کند تا کشورهای همسو خود را از نظر تجهزات و تسلیحات تجهیز کنند.

در راستای تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک دفاعی و نظامی بین دو کشور، کارخانه تولید پهپاد ابابیل ۲ با همت و تلاش متخصصان صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و شیرعلی میرزا وزیر دفاع و جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه کشور تاجیکستان در دوشنبه پایتخت این کشور افتتاح شد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با تلاش متخصصان و دانشمندان متعهد خود و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی توانسته در تمام ابعاد نظامی و دفاعی به ویژه هواپیما‌های بدون سرنشین رشد قابل توجهی داشته باشد؛ گفت: امروز در جایگاهی هستیم که می‌توانیم علاوه بر رفع نیاز‌های داخلی به کشور‌های هم‌پیمان و دوست در جهت افزایش امنیت و صلح پایدار، تجهیزات نظامی صادر کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افتتاح تولید کارخانه ابابیل ۲ در تاجیکستان را نقطه عطفی در همکاری‌های نظامی بین دو کشور عنوان کرد و افزود: انشالله در آینده شاهد افزایش همکاری‌ها و تعاملات بیشتر از تمام سطوح دفاعی نظامی بین دو کشور ایران و تاجیکستان خواهیم بود. در پایان کلید نمادین افتتاح کارخانه و گواهینامه پایان دوره آموزشی به فرمانده و کارکنان نیروی هوایی تاجیکستان اهداء گردید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها