کد خبر: ۵۰۶۲۲۲
زمان انتشار: ۰۸:۲۴     ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
رئیس پلیس فتای استان: گاهی پیامک‌هایی با مضمون پرداخت یارانه برای افراد جامانده از یارانه ارسال می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها که دولت محترم انجام‌ داده، کلاهبرداران هم مشغول به کار هستند و فعال شدن بعضاً پیامک‌هایی با مضمون پرداخت یارانه برای افراد جامانده از یارانه ارسال می‌شود.

سرهنگ آنقی ادامه داد: با توجه به سوابق در سنوات گذشته متأسفانه با اجرای طرح‌های مختلف شاهد هستیم که کلاهبرداران بلافاصله دست‌ به‌ کار می‌شوند و اقدام به طراحی بدافزارهایی برای کلاه‌برداری از مردم می‌کنند.

وی عنوان کرد: احتمال می‌دهیم برای افرادی که یارانه نگرفته‌اند و یا معترض به یارانه خود هستند پیامک‌هایی از سوی کلاهبرداران با این مضمون و با درج لینک‌های جعلی ارسال شود لذا به مردم توصیه‌ می‌کنیم که هرگز به پیامک‌های حاوی لینک از سر شماره‌های ناشناس توجه نکنند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی تصریح کرد: شهروندانی که به یارانه خود اعتراض دارند باید به سایتی که دولت معرفی‌ کرده و از طریق سایت مربوطه اعتراض خود در سامانه ثبت بکنند.

او یادآور شد: کلاهبرداران با ارسال پیامک‌هایی برای ترغیب کاربران با این روش که اگر ثبت‌ نام نکنند یا مهلت آن‌ها تمام شود یارانه به آنها تعلق نمی‌گیرد که در این راستا پلیس فتا به‌ عنوان مرجع و ضابط دستگاه قضایی پیگیر موضوعات کلاهبرداران است.

سرهنگ آنقی افزود: شهروندان اگر با این‌گونه پیامک‌ها مواجه شدند به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی گزارش دهند.

وی در پایان گفت: در صورتی هم که شهروندان روی لینک‌های جعلی کلیک کردند بلافاصله موضوع را با همکاران ما در مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا در میان بگذارند زیرا اگر در ساعات اولیه اطلاع‌ رسانی بکنندامکان پیگیری مجرمین بهتر فراهم خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها