کد خبر: ۵۰۷۹۲۹
زمان انتشار: ۰۹:۱۲     ۰۵ تير ۱۴۰۱
سران گروه ۷ با توجه به افزایش قیمت انرژی و بالا رفتن درآمد نفتی روسیه، تصمیم گرفته‌اند یک سقف قیمت برای فروش نفت این کشور تعیین کنند تا کرملین را بیش از پیش به خاطر جنگ اوکراین تحت فشار قرار دهند.

گروه 7 به‌دنبال راه‌هایی برای پایین آوردن بیشتر قیمت نفت روسیه

به‌گزارش پایگاه خبری 598ر به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، طبق گفته یکی از مقامات دولت آلمان قبل‌از آغاز اجلاس سالانه گروه 7، سران این گروه مذاکرات سازنده‌ای را در مورد قرار دادن یک سقف قیمت برای واردات نفت روسیه آغاز کرده‌اند.

این پیشنهاد بخشی از مذاکرات وسیع‌تر این گروه برای تحت فشار قرار دادن بیشتر کرملین به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین بدون افزایش فشار تورمی در دنیاست.
انتظار می‌رود محور اصلی مذاکرات این اجلاس که در جنوب آلمان برگزار می‌شود، جنگ اوکراین، کمبود انرژی و مواد غذایی و تیره و تار شدن دورنمای اقتصاد دنیا باشد.

آمریکا، کانادا و انگلیس واردات نفت روسیه را ممنوع کرده‌اند و سران اتحادیه اروپا هم در مورد تحریم نفتی این کشور به توافق رسیده‌اند.

اما با توجه به افزایش قیمت انرژی، این نگرانی وجود دارد که تحریم‌های غربی تأثیری بر تامین مالی جنگ روسیه نداشته باشند. روسیه با وجود کاهش صادرات، درآمد بالایی از فروش نفت دارد.

قرار دادن سقف قیمت برای نفت روسیه می‌تواند این مسئله را بدون محدود کردن عرضه نفت و افزایش تورم حل کند. اما باید واردکنندگان بزرگ نفت روسیه مانند هند و چین را هم همراه کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها