کد خبر: ۵۰۸۳۴۵
زمان انتشار: ۱۲:۱۳     ۰۸ تير ۱۴۰۱
تبعات جنگ تحریمی بین روسیه و غرب باعث شده تا بسیاری از مردم آلمان نگران آینده شغلی خود باشند.
25 درصد مردم آلمان نگران از دست دادن شغل خود به خاطر بحران اوکراین

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه برلینر زایتونگ، گزارش داد: حدود یک چهارم افراد شاغل در آلمان نگران از دست دادن شغل خود به خاطر تبعات بحران اوکراین و اعمال تحریم‌های ضد روسیه و اثرات اقتصادی آن هستند.

این گزارش که بر اساس نتایج یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه تحقیقات ترندنس است، نشان می‌دهد که 23.3 درصد افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی نگران از دست دادن شغل خود به خاطر تبعات درگیری نظامی در اوکراین هستند.

حدود نیمی از این افراد نیز گفته‌اند به خاطر افزایش قیمت بنزین در نتیجه جنگ تحریمی بین روسیه و غرب مجبور هستند از خانه کار کنند. 49.2 درصد از شرکت‌کنندگان هم گفته‌اند به خاطر تصاویر منتشرشده از مناطق جنگی در اوکراین از نظر روحی دچار استرس شده‌اند.

بر اساس نظرسنجی انجام‌شده؛ نیمی از افراد شرکت‌کننده گفته‌اند که کارفرمایان آنها باید از پناهندگان اوکراینی حمایت کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد تبعات درگیری نظامی در اوکراین حتی در جامعه دانشگاهی هم در حال احساس شدن است به گونه‌ای که از مجموع 1770 دانشجوی شرکت‌کننده در این نظرسنجی 35 درصد گفته‌اند که نگران آینده شغلی خود هستند.

آلمان هم‌اکنون درگیر بحران جدی افزایش هزینه‌های زندگی است و نرخ تورم در این کشور به بالاترین میزان در 50 سال گذشته رسیده است.

یکی از دلایل اصلی بالا رفتن تورم در این کشور رشد قابل توجه قیمت بنزین و گاز است که به خاطر تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه ایجاد شده است. تحریم احتمالی واردات نفت و گاز از روسیه هم در حال بدتر کردن شرایط برای صنایع آلمان است؛ چراکه بسیاری از کارخانه‌ها نگران تعطیل شدن به خاطر از دست دادن منابع انرژی هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها