کد خبر: ۵۰۸۷۶۱
زمان انتشار: ۱۴:۲۲     ۱۳ تير ۱۴۰۱
سفیر سوریه در روسیه اعلام کرد که این کشور اتصال به نظام پرداخت بانکی "میر" روسیه را در سایه تحریم‌های غرب مهم‌ تلقی می‌کند.
سوریه به دنبال اتصال به شبکه بانکی

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه گفت: در سایه سیاست‌های تحریمی غرب، دمشق اتصال به نظام پرداخت "میر" روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مهم می‌داند.

حداد گفت: ایده ایجاد نظام پرداخت میر در روسیه در سال 2015 شکل گرفت و در گام اول روی ایجاد یک نظام پرداخت مستقل در داخل روسیه تمرکز شد. به خصوص آنکه دسترسی تعدادی از بانک‌های روسی در آن زمان به نظام‌های پرداخت‌ غربی قطع شده بود.

سفیر سوریه ادامه داد: این کشور به طور قطع برای پیوستن به هر سامانه بانکی جایگزین نظام‌های غربی علاقه نشان خواهد داد؛ چراکه پیشتر هم این تحریم‌ها علیه سوریه از سوی غرب اعمال شده است.

حداد افزود: تقاضا برای نظام‌های پرداخت جایگزین در بسیاری از کشورهای جهان که در معرض فشارها و تحریم‌های غرب قرار گرفته‌اند رو به افزایش است.

وی در صحبت‌های خود ادامه داد: اقتصاد جهانی پس از آغاز درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین و اعمال تحریم‌های آمریکا و غرب علیه مسکو شاهد تغییرات چندجانبه‌ای بوده است. سفیر سوریه در روسیه تأکید کرد: همین مسئله تحریم‌ها باعث شده تا مسکو به سمت نظام‌های بانکی جایگزین نظام‌های پرداخت غربی برود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها