کد خبر: ۵۰۸۸۸۳
زمان انتشار: ۱۳:۲۴     ۱۵ تير ۱۴۰۱
میوه‌های تابستانی در میدان مرکزی تره‌بار تهران فراوان است، اما قیمت‌ها بالا است و باوجودی که اوج عرضه میوه در تابستان است، ظاهرا با این روند، قیمت‌ها قصد پایین آمدن ندارد.
میوه‌های تابستانی فراوان امان گران/ جای خالی نظارت بر قیمت‌ها‌ + جدول قیمتی

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به عنوان محل عمده فروشی، قیمت‌های انواع میوه بالا و میانگین قیمت‌ها تقریبا کیلویی 25 هزار تومان است که البته پای اینها به مغازه های سطح شهر که می رسد تا 100 درصد افزایش قیمت دارد.

اگرچه تفاوت نرخ میدان مرکزی میوه و تره بار تهران و مغازه های سطح شهر نباید بیش از 30 درصد باشد اما تقریبا اغلب کسبه این مصوبه را رعایت نمی‌کند و نظارت چندانی هم محسوس نیست.

بررسی خبرنگار فارس نشان می‌دهد میوه‌های تابستانه در میدان مرکزی میوه فراوان است و از هر نوع میوه ای پیدا می‌شود حتی خارجی، اما قیمت های آن خیره‌کننده است.

در میدان مرکزی میوه هر کارتن آناناس 700 هزار تومان به فروش می رود؛ انبه وا‌رداتی هم از 55 تا 75 هزار تومان در هر کیلو قیمت دارد.

تابستان اوج عرضه میوه به بازار است و عجیب است که کاهش قیمتی در میوه‌ةای تابستانی دیده نمی‌شود. در میدان، بخش قیمت‌های صیفی‌جات، سیب زمینی هر کیلو حدود 13 هزار تومان و‌ گوجه و بادنجان و پیاز هم در محدوده 10 تا 12 هزار تومان در هر کیلو به فروش می رود.

جدیدترین قیمت میوه در میدان مرکزی تره بار تهران به این شرح است:

میدان مرکزی میوه و تره بار در جنوبی ترین قسمت شهر تهران محدود به اتوبان آزادگان قرار دارد و روزانه انواع میوه از استان‌های مختلف به این منطقه سرازیر می شود و از آنجا به صورت مویرگی در شهر تهران توزیع می‌شود یا به استان‌های دیگر می‌رود.

قیمت‌های میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت‌های عمده‌ فروشی است و میوه وقتی به مغازه‌های شهر یا میادین داخل شهر می رسد، قیمت آن افزایش دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها