کد خبر: ۵۰۹۰۹۵
زمان انتشار: ۱۱:۵۷     ۱۹ تير ۱۴۰۱
غریب‌آبادی:
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با خودسرانه خواندن بازداشت حمید نوری و غیرقانونی بودن دادگاه و فرآیند محاکمه صوری وی گفت: بازداشت حمید نوری توسط دولت سوئد لکه ننگی در سابقه حقوق بشری این کشور است.

به گزارش پایگاه 598، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان، در دیدار با فرزند حمید نوری، تبعه ایرانی بازداشتی در سوئد، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف در کشور و به ویژه قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر برای پیگیری پرونده آقای نوری صورت گرفته را تشریح کرد.

غریب آبادی با خودسرانه خواندن بازداشت آقای نوری و غیرقانونی بودن دادگاه و فرایند محاکمه صوری وی، نقض حقوق بشر آقای نوری توسط دولت سوئد در طول ۳۲ ماه گذشته که در سلول انفرادی نگهداری شده را لکه ننگی در سابقه حقوق بشری این کشور خواند و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان مواضع اصولی آقای نوری در برابر تمامی فشارها و ظلم های وارده به وی را ستود و افزود: ایشان زمان محدودی که این دادگاه غیرقانونی در اختیارش قرار داد را به فرصتی برای افشای ماهیت واقعی گروهک تروریستی منافقین تبدیل کرد.

غریب آبادی حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند را وظیفه ذاتی نظام دانست و گفت در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را بکار بسته و خواهیم بست.

معاونت امور بین الملل قوه قضائیه از سازمان صدا و سیما و رسانه های مختلف و همچنین سازمان های مردم نهاد خواست تا به قضیه آقای نوری توجه ویژه ای داشته باشند و از ظرفیت های مختلف خود برای روشنگری و همچنین پیگیری وضعیت ایشان استفاده کنند.

فرزند آقای نوری نیز در این دیدار، ضمن تشریح وضعیت پدرش در زندان سوئد و رفتارهای غیرانسانی با وی در طول ۳۲ ماه گذشته، گفت: مقامات سوئدی هنوز با درخواست پدرم برای مراجعه به چشم پزشک موافقت نکردند و با اینکه مادر و خواهرم مدتی است که برای دیدن پدر به این کشور رفته اند، اما مقامات سوئد تاکنون اجازه دیدار صادر نکرده اند.

وی، در ادامه خواهان ادامه تلاش ها برای روشنگری در مورد اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی علیه پدر و ماهیت منافقین تروریست و همچنین فراهم شدن شرایط آزادی هرچه زودتر ایشان شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها