کد خبر: ۵۰۹۱۶۲
زمان انتشار: ۱۲:۱۸     ۲۰ تير ۱۴۰۱
قرار است از امروز و به مدت 10 روز برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات خط لوله، صادرات گاز روسیه به اروپا متوقف شود.
صادرات گاز روسیه به اروپا امروز متوقف می‌شود

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، صادرات گاز روسیه به اروپا هم اکنون فقط از طریق یک خط لوله دوقلو به نام نورداستریم2 انجام می‌شود. طرف روسی اعلام کرد جریان گاز این خط لوله از امروز و به مدت 10 روز برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات متوقف می‌شود.

روس‌ها گفته‌اند که پیشتر نسبت به این مسئله به طرف‌های اروپایی اطلاع‌رسانی کرده‌اند.

سال گذشته نیز بین روزهای 13 تا 23 جولای فعالیت این خط لوله متوقف شده بود. حجم انتقال این خط لوله در سال 2021 یک میلیارد و 670 میلیون مترمکعب بود، اما امسال شرایط برای روس‌ها تغییر کرده است. به عنوان مثال؛ نرسیدن واحدهای تقویت فشار شرکت زیمنس آلمان که در کانادا و به بهانه تحریم روسیه متوقف شده‌اند باعث شده تا روسیه مجبور شود صادرات گاز به آلمان و اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 60 درصد کاهش دهد.

کاهش صادرات گاز روسیه از طریق این خط لوله به اروپا برنامه اتحادیه اروپا برای پر کردن انبارهای ذخیره گاز پیش از رسیدن فصل زمستان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مختل خواهد کرد. هم‌اکنون 60 درصد ظرفیت این انبارهای ذخیره‌سازی پر است و اروپا می‌خواهد تا پیش از رسیدن زمستان آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به 80 درصد برساند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها