کد خبر: ۵۰۹۹۰۷
زمان انتشار: ۰۸:۵۸     ۲۹ تير ۱۴۰۱
به بهانه خرید گران قیمت داروین نونیز توسط باشگاه لیورپول، نگاهی به 15 خرید گران قیمت تاریخ این باشگاه بیاندازیم.
خریدهای جذاب یورگن کلوپ در لیورپول ؛ 600 میلیون پوند برای 15 بازیکن +تصاویر

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از ارکان موفقیت تیم‌های برتر دنیا در رقابت‌های مختلف، قدرتمند بودن آنها در پنجره نقل و انتقالاتی است.

لیورپول که در این سال‌ها با یورگن کلوپ قدرتی فراوان کسب کرده ، ضمن حضور کادر فنی خریدهای خوبی نیز انجام داده که توانسته به یکی از قدرتمندترین تیم‌ها بدل شود.

لیورپول در 5 سال اخیر 3 بار به فینال رسید و یک بار نیز قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. آنها پس از 31 سال جام قهرمانی لیگ جزیره را بالای سر بردند و فصل پیش به 4 فینال ممکن راه یافتند.

قرمزها در این سال‌ها خریدهای خوبی انجام دادند که برخی از آنها با مبالغی اندک به ثبت رسید. در این تابستان اما، داروین نونیز از بنفیکا با 85 میلیون پوند گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه لیورپول بدل شد. بازیکنی که برخی اما و اگرهای زیادی در خرید او وجود دارد و باید دید این مهاجم اروگوئه چگونه پاسخ اعتماد کلوپ را خواهد داد.

به همین بهانه نگاهی به 15 خرید گران تاریخ باشگاه لیورپول بیاندازیم. 15 خریدی که برای لیورپول بیش از 600 میلیون پوند آب خوردند. بازیکنانی که برخی از آنها با نظر یورگن کلوپ به آنفیلد آمدند و عیار خود را به همگان نشان دادند.

15- تیاگو آلکانتارا

ستاره اسپانیایی که مهره اصلی بایرن مونیخ در 6 گانه تاریخی بود، با قیمتی بسیار ارزان راهی لیورپول شد. بازیکنی که در فصل اول نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد ولی در فصل دوم یکی از بهترین‌های جزیره نام گرفت و قدرت میانه لیورپول را چندین پله افزایش داد.

تیاگو در سال 2020 با ارزش 27 میلیون پوند به لیورپول پیوست تا پانزدهمین خرید گران تاریخ قرمزها نام گیرد.

14-روبرتو فیرمینو

یکی از خریدهای خوب راجرز ، آوردن بازیکن برزیلی از بوندس لیگا بود. بازیکن سابق هوفن‌هایم با راجرز به لیورپول آمد ولی با کلوپ به اوج شکوه و درخشش رسید.

ستاره برزیلی یکی از ارکان اصلی خط لیورپول نام گرفت و در کنار مانه و صلاح ، مثلثی آتشین ساخت.

فیرمینو با 29 میلیون پوند از هوفن‌هایم آلمان در سال 2015 به لیورپول پیوست.

13- کریستین بنتکه

به همراه فیرمینو، بنتکه نیز خریداری شد ولی این بازیکن بلژیکی اصلا نتوانست عملکرد خوبی در خط حمله به نمایش گذارد.

بازیکنی که در فصل اول حضورش در لیورپول 10 گل زد ولی مورد توجه کلوپ قرار نگرفت تا خیلی زود و در سال 2016 راهی کریستال پالاس شود.

بنکته در سال 2015 با 32.5 میلیون پوند از استون ویلا به لیورپول پیوست.

12-سادیو مانه

یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ لیورپول سال 2016 از ساوتهمپتون به آنفیلد رسید. بازیکنی که توسط کلوپ خریداری شد و توانست در 6 سال و در 269 بازی، 120 گل به ثمر رساند.

سادیو مانه سال 2016 از ساوتهمپتون با 34 میلیون پوند راهی لیورپول شد و دوازدهمین خرید تاریخ باشگاه نام گرفت.

11- الکس اوکسلید چمبرلن

هافبک انگلیسی که از آرسنال به لیورپول رسید با بدشانسی تمام حضور در ترکیب کلوپ را از دست داد. چمبرلن که یکی از گل‌های مهم لیورپول مقابل منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند، با مصدومیت شدید زانو خانه نشین شد و دیگر نتوانست درخشش روزهای قبل را تکرار کند.

این بازیکن با 35 میلیون پوند از آرسنال به لیورپول رسید و همچنان این شانس را دارد که مرد کلوپ در وسط میدان نام گیرد.

10- اندی کرول

یکی از بدترین خریدهای تاریخ باشگاه لیورپول در سال 2011 رقم خورد. بازیکنی انگلیسی که در همان زمان گران ترین خرید تاریخ باشگاه نام گرفت، یک ضرر مطلق بود و خیلی زود نیز لیورپول را به مقصد نیوکاسل ترک کرد.

لیورپول در سال 2011 برای اندی کرول 35 میلیون پوند پرداخت کرد تا جانشین فرناندو تورس در خط حمله شود.

9- ابراهیم کوناته

پس از مصدومیت شدید فن دایک از ناحیه زانو، لیورپول و کلوپ مجبور به خرید یک مدافع شدند. مدافعی از بوندس لیگا با ارزش 36 میلیون پوند که عملکرد خوبی نیز توانست به ثبت رساند.

کوناته با لیورپول قهرمان اتحادیه و حذفی شد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز رسید و حالا به تیم ملی فرانسه نیز دعوت شده است.

8-فابینیو

پس از باخت لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید در سال 2018، کلوپ به فکر تقویت خط میانی افتاد و ستاره برزیلی موناکو را با 40 میلیون پوند خرید.

بازیکنی که در ابتدا اصلا نتوانست در ترکیب جا پیدا کند ولی فصل به فصل پیشرفت کرد تا یکی از بهترین‌های لیگ برتر انگلیس نام گیرد.

فابینیو یکی از مهمترین هافبک‌های تدافعی فوتبال نام گرفت و توانست به دلیل قدرت پاس دهی، جا گیری، فیزیک مناسب و آرامش خاطر یکی از بهترین خریدهای کلوپ بدل شود.

7-محمد صلاح

تابستان 2017 و انتقال صلاح از ایتالیا به انگلیس، بی‌شک نقطه عطف تاریخ باشگاه لیورپول بود.

صلاح با 43 میلیون پوند به لیورپول آمد تا تاریخ این باشگاه را دست خوش تغییر کند. بازیکنی که در بین بهترین بازیکنان تاریخ لیورپول و تاریخ فوتبال انگلیس قرار گرفت.

6-دیگو ژوتا

در سال 2020 کلوپ یک خرید مهم انجام داد که آن هم انتقال 45 میلیون پوندی مهاجم پرتغالی از ولورهمپتون بود. بازیکنی که خیلی زود توانست جانشین فیرمینو در ترکیب شود و مهاجم گلزن قرمزها نام گیرد.

ژوتا در فصل اول 13 گل و در فصل دوم 21 گل به ثمر رساند. بازیکنی که حالا جزو بهترین‌های کنونی لیورپول محسوب می‌شود.

5-لوئیز دیاز

سال 2022 لیورپول در پنجره زمستانی، موثرترین بازیکن وقت پورتو را با 50 میلیون پوند خرید. دیاز که بالاتر از طارمی موثرترین بازیکن پورتو بود به لیورپول پیوست و توانست یکی از بازیکنان مثبت و خوب کلوپ در نیم فصل دوم نام گیرد.

4- نبی کیتا

در سال 2017 لیورپول کیتا را از لایپزیگ خرید ولی طبق قرارداد یک سال بعد او را به لیورپول آورد. بازیکنی که در بوندس لیگا یکی از بهترین‌ها نام گرفته بود خیلی دیر توانست در جزیره توانایی‌های خود را نشان داد.

با این حال اعتماد کلوپ را پاسخ داد و مهره بزرگی برای لیورپول در خط میانی شد.

3-آلیسون بکر

پس از باخت مفتضحانه در فینال لیگ قهرمانان اروپا به خاطر اشتباهات وحشتناک کاریوس، لیورپول با چمدانی پرپول به سراغ گلر برزیلی رفت.

بکر که با رم به جمع 4 تیم پایانی رسیده بود با 65 میلیون پوند گران‌ترین دروازه‌بان تاریخ نام گرفت. البته این عنوان یک هفته‌ای بیشتر دوام نیاورد و چلسی با خرید کپا این عنوان را از آن خود کرد.

آلیسون یکی از بهترین بازیکنان لیورپول در این سال‌ها بود و نقشی حیاتی در قهرمانی‌های کلوپ ایفا کرد.  

2- ویرجیل فان دایک

پشت سر صلاح و در کنار بازیکنانی مثل مانه و آلیسون باید نام فان دایک، مهاجم هلندی آورده شود. بازیکنی که کاملا به خط دفاعی کلوپ نظم داد و عنصری مهم در تاریخ فوتبال لیورپول شد.

مدافعی قدرتمند که سال 2018 با 75 میلیون پوند از ساوتهمپتون به لیورپول آمد و خیلی زود بهترین بازیکن فصل جزیره نام گرفت.

1-داروین نونیز

مهاجم اروگوئه‌ای هنوز بازی رسمی برای لیورپول انجام نداده ولی با توجه به رفتن مانه، بار سنگینی در این فصل خواهد داشت.

طرفداران لیورپول انتظار دارند که نونیز 85 میلیون پوندی بتواند جای خالی مانه را پر کند و بتواند برای آنها گلزنی کند.

نونیز فصل گذشته در بنفیکا 26 گل زد و بالاتر از طارمی، آقای گل پرتغال بدل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها