کد خبر: ۵۱۰۱۹۹
زمان انتشار: ۱۳:۰۲     ۰۱ مرداد ۱۴۰۱
مدیرکل دفتر گلخانه، قارچ و گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از پیش‌بینی تولید ۱۸۵ هزار تن قارچ در کشور خبر داد و گفت: ایران با تولید ۱۸۰ هزار تن قارچ رتبه هفتم تولید این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است.

پیش‌بینی تولید ۱۸۵ هزار تن قارچ/ ایران رتبه هفتم تولید قارچ دنیا را دارد

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «غلامرضا تقوی» با بیان اینکه تولید قارچ کسب‌وکاری است که از بهره‌وری بالایی برخوردار است افزود: بر اساس آمارهای موجود برای تولید یک کیلوگرم  قارچ به کمتر از ۲۰ لیتر آب نیاز است.

مدیرکل دفتر گلخانه، قارچ و گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به میزان صادرات قارچ خوراکی در ۱۰ماهه سال گذشته، اظهار داشت: طبق آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران، دو هزار و ۹۷۶ تن به ارزش بیش از ۳ میلیون دلار قارچ خوراکی از ایران صادر شده است.

وی  پیش‌بینی کرد که امسال ۶۵۰ هزار تن به تولیدات گلخانه‌ای سبزی و صیفی در کشور اضافه شود و تولید قارچ از ۱۷۰ هزار تن در سال گذشته به ۱۸۵ هزار تن برسد.

 تقوی، انتقال کشت بخشی از سبزی و صیفی فضای باز به محیط کنترل شده، اصلاح، بازسازی و نوسازی واحدهای گلخانه‌ای و پرورش قارچ خوراکی، بهبود مدیریت تولید در محیط کنترل شده با ارتقای دانش فنی کارشناسان و بهره‌برداران از طریق تربیت نیروی ماهر و به‌کارگیری فنّاوری‌های نوین و پیشرفته در گلخانه‌ها را از برنامه‌های اولویت‌دار این دفتر در بخش گلخانه‌ها برشمرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها