کد خبر: ۵۱۰۲۳۶
زمان انتشار: ۱۴:۱۹     ۰۱ مرداد ۱۴۰۱
آمارهای گمرک آمریکا نشان می‌دهد که آمریکا نفت مکزیک را جایگزین واردات نفت از روسیه کرده است.
نفت مکزیک به کمک آمریکا آمد

به گزارش پایگاه خبری598 به نقل از S&P گلوبال، آمارهای رسمی گمرک آمریکا حاکی از آن است که این کشور واردات نفت از این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نیمه سال 2022 افزایش داده و تقریبا جایگزین واردات نفت از روسیه کرده است.

آمریکا در 6 ماه نخست سال 2022، 31.68 میلیون بشکه از مکزیک واردات نفت داشته که معادل 5.28 میلیون بشکه در ماه بوده است.

یک معامله‌گر نفتی در آمریکای لاتین می‌گوید: آمریکا می‌خواهد واردات نفت خود از مکزیک را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا پایان سال جاری به رقمی بسیار بیشتر از 5 میلیون بشکه در ماه کنونی برساند.

بخش قابل توجهی از نفت وارداتی به آمریکا راهی پالایشگاه‌ها در خلیج مکزیک می‌شود؛ چراکه این منطقه نیمی از ظرفیت پالایش نفت آمریکا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خود جای داده است.

یکی از دلایل افزایش واردات نفت آمریکا از مکزیک بالا رفتن تقاضای سوخت در سایه فروکش شیوع کرونا و افزایش خرید از سوی پالایشگاه‌ها بوده است.

آمارهای سازمان اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد؛ پالایشگاه‌های آمریکا در خلیج مکزیک در هفته منتهی به 15 جولای با 98 درصد ظرفیت خود در حال فعالیت بوده‌اند.

از آنجا که آمریکا در ماه مارس به خاطر درگیری نظامی با اوکراین نفت روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم کرد، پالایشگاه‌های این کشور مجبور شدند تا به دنبال منابع نفتی جایگزین بگردند. در سال 2021 آمریکا مجموعا 54.2 میلیون بشکه از روسیه نفت وارد کرده بود و بیشترین نرخ واردات سالانه نفت آمریکا از روسیه مربوط به سال 2021 و با رقم 79.3 میلیون بشکه بوده است.

از آنجا که مکزیک نزدیک پالایشگاه‌های آمریکا در تگزاس و لوئیزیانا است نفت این کشور به یکی از اولویت‌های وارداتی آمریکا بدل شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها