کد خبر: ۵۱۰۳۵۴
زمان انتشار: ۱۴:۰۲     ۰۲ مرداد ۱۴۰۱
رسانه‌های اوکراین گزارش دادند که دو مقام ارشد امنیتی سابق این کشور به اتهام جاسوسی برای روسیه تحت بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر: رسانه‌های اوکراین گزارش دادند که دو مقام ارشد امنیتی سابق این کشور به اتهام جاسوسی برای روسیه تحت بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش  کی‌یف ایندیپندنت، اداره تحقیقات دولتی اوکراین اعلام کرد «ولودیمیر سیوکوویچ»، معاون سابق رئیس شورای امنیت این کشور به اتهام همکاری با سرویس اطلاعات روسیه و مدیریت یک شبکه جاسوسی در خاک اوکراین، تحت بازجویی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، «اولخ کولینیچ»، رئیس سابق سرویس امنیت اوکراین در شبه‌جزیره کریمه هم اخیراً به اتهام عضویت در این شبکه جاسوسی بازداشت شده است.

به نوشته کی‌یف ایندیپندنت، با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، صدها اوکراینی به اتهام خیانت و همکاری با دشمن بازداشت شده‌اند، فرایندی که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین آن را «پاکسازی خود» می‌نامد.

رئیس‌جمهور اوکراین معمولاً در توضیح برکناری برخی از مقامات امنیتی و شماری از سفرای این کشور می‌گوید «این بخشی از فرآیند معمول دیپلماسی است».

زلنسکی هفته گذشته «ایوان باکانوف» رئیس سرویس امنیت داخلی و رؤسای این نهاد در نواحی مختلف و و همچنین «ایرینا وندیکتووا» دادستان کل کشور را برکنار کرد و پارلمان این کشور نیز با اکثریت آرا، رأی به اخراج آنها دادند.

رئیس‌جمهور اوکراین در یک ماه اخیر دست‌کم ۱۴ نفر از سفرای این کشور در کشورهای مختلف را برکنار کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها