کد خبر: ۵۱۱۱۰۷
زمان انتشار: ۱۱:۰۷     ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه با واکنش نسبت به اعمال تحریم‌های جدید توسط آمریکا نوشت: «جمهوری اسلامی ایران در برابر اصرار کاخ سفید به تداوم اعمال تحریم‌ها، واکنش قاطع و محکم و فوری نشان خواهد داد.»

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم؛ ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام برخی تحریم‌های یکجانبه جدید آمریکا علیه تجارت با کشورمان اظهار داشت: اعتیاد کاخ سفید به تحریم‌ها و استفاده ابزاری از آن‌ها، شاخصی از  نظام سلطه آمریکا است و تغییر دولت‌ها در این کشور، در رویکرد آن فرقی ایجاد نمی‌کند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: مسئولان دولت بایدن مکررا سیاست فشار حداکثری ترامپ را یک سیاست شکست خورده و بی نتیجه خوانده‌اند اما در عمل، خود ادامه دهنده و حتی گسترش دهنده این سیاست شکست خورده بوده‌اند، تا جایی که حتی در روند تلاش‌های جاری برای از سرگیری مذاکرات به منظور بازگشت به توافق نیز از این اقدام بی ثمر و مخرب دست برنمی‌دارند.

کنعانی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اولا در برابر اصرار کاخ سفید به تداوم اعمال تحریم‌ها، واکنش قاطع و محکم و فوری نشان خواهد داد و ثانیا همه تدابیر لازم برای خنثی کردن آثار سوء احتمالی این قبیل تحریم‌ها بر‌ تجارت و اقتصاد کشور را به کار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امورخارجه در پایان تصریح کرد: این تحریم‌ها درست همزمان با شرایطی که مردم ایران در اثر سیل متحمل خسارات جانی و مالی فراوان شده‌اند، به روشنی ماهیت مزورانه و تسلیت نمایشی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران را آشکار ساخته است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دیروز در بیانیه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد، گفت: ما در هماهنگی با متحدان و شرکای منطقه‌ای خود، پیشنهادی را برای بازگشت کامل و متقابل به اجرای برجام ارائه کرده‌ایم تا اطمینان حاصل شود که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

این ادعای بایدن درباره بازگشت متقابل به برجام در حالی مطرح شد که به طور همزمان وزارت خزانه داری آمریکا 6 شرکت و یک کشتی را به بهانه ارتباط با ایران در فهرست تحریم‌ قرار داده است.

به دنبال تحریم وزارت خزانه داری آمریکا علیه چند شرکت به بهانه ارتباط با ایران، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ما به استفاده از تحریم‌ها علیه ایران تا زمانی که آمادگی بازگشت به توافق هسته‌ای نباشد، ادامه خواهیم داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها