کد خبر: ۵۱۱۶۰۸
زمان انتشار: ۱۱:۱۶     ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
در جمع خبرنگاران و مدیران معاونت سیاسی صدا و سیما؛
معاون اول رییس جمهور با اشاره به رشادت ها جانفشانی‌های فعالان عرصه خبر، تصویر و رسانه به ویژه در هشت سال دفاع مقدس و جبهه های جنگ تحمیلی افزود: خبرنگاران و اهالی رسانه، شجاع ترین، مقید ترین و دلسوز ترین اقشار در تمام حوادث و جریان ها و رویداد ها به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا: محمد مخبر عصر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران و مدیران معاونت سیاسی رسانه ملی و در بازدید از خبرگزاری صدا و سیما که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد و سه ساعت به طول انجامید با بیان اینکه مکتب عاشورا مکتب انسان سازی است که در هر مقطعی راه روشن برای حرکت رو به جلو پیش روی انسان ها قرار می دهد، تاکید کرد: تقارن تکریم روز خبرنگار با یک روز پس از عاشورای حسینی که مأموریت حضرت زینب (س) آغاز می‌شود، بسیار مهم و الهی است.

وی خاطر نشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس نیز این خبرنگاران بودند که با شجاعت و از خود گذشتگی و حضور در خط مقدم جبهه ها صحنه های جنگ را لحظه به لحظه به تصویر کشیدند و اخبار آنرا برای مردم ایران مخابره کردند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه زحمات و ایثارگری‌های خبرنگاران رسانه ها و تلاشگران صدا و سیما در جنگ تحمیلی به خوبی برای مردم تبیین نشده است، تصریح کرد: در مبارزه با دشمن تکفیری و داعش هم این خبرنگاران و اهالی رسانه بودند که تمام جانفشانی‌های مدافعان حرم و محور مقاومت را برای اطلاع رسانی به مردم و جهانیان ثبت و ضبط کردند و در جنگ تحمیلی و همچنین دلاوری های مدافعان حرم نکات بسیار زیادی وجود دارد که مردم از آنها مطلع نیستند و باید در این زمینه تلاش بیشتری کرد.

مخبر با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم پایه است، گفت: تمام مشکلات کشور در طول ۴۰ سال گذشته با حضور مردم حل شده است و این حضور و به صحنه آوردن مردم با تدابیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری میسر شد که خبرنگاران، پیامبران این فرمان ها و منویات بودند.

وی با اشاره به حساسیت ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین تصریح کرد: خبرنگاران و اهالی رسانه فرماندهان و سرداران لشکر جهاد تبیین هستند.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این طرز تفکر که امکانات و ظرفیت های جهان پاسخگوی نیازهای بشری نیست، اظهار داشت: شیوه و رویکرد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با این دسته از افراد کاملا متفاوت است تا جایی که اوایل انقلاب زمانی که امام خمینی(ره) دستور افزایش جمعیت کشور را دادند، عده‌ای در برابر این تصمیم مقاومت می کردند و در حال حاضر این تفکر ادامه دارد اما باید در نظر داشت که با یک تفکر مضیق و بسته نمی توان کشور را اداره کرد چراکه باید منتظر ماند تا دیگر کشورها برای ما تصمیم بگیرند.

مخبر با تاکید بر اینکه شجاعت و بصیرت لازمه اصلی روحیه تحول‌خواهی است، گفت: گام گذاشتن در مسیر تحول نیازمند شجاعت است و قطعاً تبعات و هزینه‌هایی را نیز به همراه دارد و نمی توان با روحیه تحول‌خواهی به دنبال محافظه کاری و کسب آبرو در کوتاه مدت نیز بود.

وی با اشاره به مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم از جمله مسدود شدن اموال و دارایی های کشور، کاهش شدید ذخایر کالای اساسی، میزان پایین تولید و فروش نفت، افزیش حدودا دوبرابری در هزینه های جاری کشور، بدهی به بانک مرکزی، تورم ۵۰ درصدی و همچنین آمار مرگ و میر روزانه ۷۵۰ نفر ناشی از ویروس کرونا، تصریح کرد: دولت توانست با کمک مردم بهترین تصمیم ها را برای حل این مشکلات اتخاذ نماید تا جایی که در مقابله با ویروس کرونا در میان اکثر کشورها بهترین وضعیت را داریم و علاوه بر آزادسازی دارایی های بلوکه شده در سایر کشورها توانستیم میزان ذخایر کالاهای اساسی را به بالای ۷۰ درصد برسانیم، فروش نفت را دوبرابر کنیم و درآمد ارزی آن را وصول کنیم و همچنین بدهی های دولت قبل را هم بپردازیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت برای کاهش تورم، تقویت ارزش پول ملی، اشتغال زایی و افزایش درآمد سرانه مردم برنامه ریزی های لازم را انجام داده است، گفت: اقدامات و سرمایه گذاری های سنگینی برای رشد و توسعه و آبادانی کشور انجام شده و با توجه به اینکه وضعیت زندگی مردم متناسب با نعمت های خدادادی این سرزمین نیست، دولت مصمم است اقدامات اساسی برای بهره گیری از امکانات کشور را اتخاذ نماید و به مردم عزیز ایران تاکید میکنیم که آینده کشور بسیار روشن است.

مخبر اقتصاد دریا را یکی از مزیت های مهم کشور دانست و گفت: تمام شهرهای در کنار دریاها جز مرفه ترین و پیشرفته ترین شهرهای جهان هستند اما با وجود دسترسی ایران به اقیانوس و دریاها نتوانسته ایم از چنین استعدادی در طول سالیان گذشته به خوبی استفاده کنیم که طبق برنامه ریزی های دولت ۲۰ شهر جدید در کنار دریا توسعه خواهد یافت.

معاون اول رییس جمهور با حضور در سازمان صدا و سیما که با همراهی جبلی و معاون سیاسی این سازمان انجام شد، از بخش های مختلف رسانه ملی و خبرگزاری صدا و سیما بازدید کرد و با توضیحات مسئولان مربوطه در جریان روند فعالیت های بخش های تولیدی خبر در صدا و سیما قرار گرفت و با خبرنگاران حوزه های مختلف به گفت وگو پرداخت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها