کد خبر: ۵۱۲۵۱۳
زمان انتشار: ۱۲:۰۳     ۰۱ شهريور ۱۴۰۱
سردار حاجی‌زاده:
ما در حوزه نظامی این توانمندی‌هایی را که الآن داریم، در گذشته نداشتیم. در گذشته سیم خاردار وارد می‌کردیم، اما حالا پهپاد صادر می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از جهان نيوز، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست بصیرتی دانش‌پژوهان بیست‌وهفتمین دوره طرح ولایت در دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه ما سالهاست که شاهد جنگ ترکیبی از سوی دشمن هستیم، گفت: به لطف خداوند و با استقرار دولتی انقلابی و همت مسئولان و همچنین کمک آحاد مردم امیدواریم که این موضوع را نیز حل کنیم.
 
به گزارش فارس، وی در ادامه تصریح کرد: مشکل اقتصادی ما از دو عامل اصلی ناشی شد. یکی از آن عامل خارجی بود که با تحریم و فشار دشمن آغاز شد. دشمن برای این تحریم حداکثری تمام توان خود را به‌کار گرفت. بر همین اساس در دوره اوباما شروع تحریم با به‌کارگیری افراد و ایجاد قرارگاه و هزینه‌های بسیار صورت گرفت و در دوره ترامپ نیز همین فشار حداکثری حفظ شد.
 
سردار حاجی‌زاده در ادامه تاکید کرد: دشمن با راهبرد و هدف ثابت اما تاکتیک متفاوت و البته به‌کارگیری سایر روش‌ها، با محوریت اقتصاد و هدف فروپاشی نظام برنامه‌ریزی کرده بود.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به عامل دوم تضعیف شرایط اقتصادی خاطرنشان کرد: آنچه که این مسئله را تشدید کرد موانع داخلی بود. آنهایی که به آمریکا امید بستند و بسیاری از اقدامات لازمی را که باید در طول 8 سال انجام می‌دادند، انجام ندادند.
 
وی افزود: اقدام آمریکایی از خارج و امید آمریکایی در داخل، دو تیغه قیچی تضعیف شرایط اقتصادی کشور بود.
سردار حاجی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت موضوع تولید، تصریح کرد: نسخه حل مشکلات کشور همان است که مقام معظم رهبری در طی سال‌های مختلف مطرح کرده‌اند و امسال نیز موضوع تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین را بیان فرمودند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه بیان داشت: اینها عصاره صدها جلد کتاب و راهکار و روش‌هایی است که دانشمندان و متخصصین روایت کردند و رهبر معظم انقلاب آن را در این سه کلمه مطرح کردند.
 
وی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در صنعت، گفت: ما در بسیاری از بخش‌های تولیدی، زمینه بسیاری از اقدامات را نداریم و فعالیت‌های دانش بنیان باید آن را به وجود بیاورد. اگر این امر صورت گیرد، می‌توانیم در اغلب صنایع مشکلات را حل کرده و اشتغال ایجاد کنیم.
 
سردار حاجی زاده افزود: ما در بسیاری از بخش‌ها نیازمند اقدامات دانش‌بنیان هستیم تا به این وسیله، وابسته به خارج نباشیم چرا که تولید دانش بنیان می‌تواند جهش ایجاد کند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان این نکته که این اقدامات در حوزه دفاعی نیز انجام گرفته است، تصریح کرد: ما در حوزه نظامی این توانمندی‌هایی که الان داریم، در گذشته نداشتیم. در گذشته سیم خاردار وارد می‌کردیم اما حالا پهپاد صادر می‌کنیم. بدون شک این فاصله طی شده با ایجاد ارتباط بین بخش‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و نخبگان انجام شده است.
 
وی افزود: در همین نیروی هوافضا، ما اوایل در بخش تحقیقات سرمایه‌گذاری کردیم تا بتوانیم موانع را پشت سر بگذاریم. این امر باعث برتری ایران در پهنه هوایی شد و بارها شنیدیم که غربی‌ها اولویت مذاکره را در محدود کردن پهپادها و قدرت موشکی ما گذاشتند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: ما هسته‌ای نداریم اما کلاهک‌های ما به‌اندازه‌ای است که اسرائیل را شخم بزنیم.
 
سردار حاجی‌زاده در بخش پایانی صحبت‌های خود، با تاکید بر اهمیت نقش مسئولین در ایجاد انگیزه برای جوانان کشور، گفت: مسئولین باید به جوانان و نخبگان امید و انگیزه بدهند و در اقدامات خود جسارت داشته و ریسک‌پذیر باشند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها