کد خبر: ۵۱۲۶۳۷
زمان انتشار: ۰۹:۳۷     ۰۳ شهريور ۱۴۰۱
سخنگوی فراجا مطرح کرد؛
سخنگوی فراجا اعلام کرد: کسانی که تاریخ گذرنامه‌شان منقضی شده و یا اعتبار آن کمتر از یک ماه است، از روز شنبه می‌توانند به اداره گذرنامه مراکز استان یا شهرستان‌هایی که این اداره در آن فعال است، مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه 598، سردار مهدی حاجیان، سخنگوی فراجا اعلام کرد: کسانی که تاریخ گذرنامه‌شان منقضی شده و یا تاریخ اعتبار آن کمتر از یک ماه است، از روز شنبه می‌توانند به اداره گذرنامه مراکز استان یا شهرستان‌هایی که این اداره در آن فعال است، مراجعه کرده و همکاران ما مهر تمدید ۶ ماهه بر گذرنامه‌شان می‌زنند تا بتوانند یک بار خروج آن هم به مقصد عراق داشته باشندکه البته این تمدید هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

سخنگوی فراجا با اشاره به فرآیند صدور «برگ گذر موقت» ویژه اربعین اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم فاصله صدور گذرنامه را کمتر کنیم و هزینه کمتری به زائران عزیز تحمیل شود، طی توافق با طرف عراقی، قرار شد برگ گذر ویژه اربعین صادر شود؛ برگ گذر موقت فقط برای یک بار است، اما فرآیند صدور آن متفاوت است یعنی شهروندان عزیز باید به پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و یا درخواست صدور گذرنامه بدهند و هزینه آن را بپردازند و یا اینکه درخواست صدور «برگ گذر موقت» می‌کنند که تنها هزینه آن هزینه پست است.

سردار حاجیان ادامه داد: فرآیند صدور برای ما ۲۴ ساعت طول می‌کشد، اما تا زمانی که از طریق پست به دست درخواست‌ کننده برسد، بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان می‌برد.

وی ادامه داد: از روز اول صفر (دوشنبه ۷ شهریور) آمادگی پذیرش درخواست‌های مردم برای صدور برگ گذر موقت را داریم اما تلاش می‌کنیم که این زمان زودتر شود و از روز شنبه کار را آغاز کنیم.

سردار حاجیان تصریح کرد: بار دیگر تاکید می‌کنم که تمدید گذرنامه‌های منقضی شده و یا آن هایی که کمتر از یک ماه اعتبار دارند، فقط در شعبات و ادارات گذرنامه انجام می‌شود و هیچ تمدیدی در مرز نداریم.

سخنگوی فراجا درباره چگونگی حضور دانشجویان، سربازان و مشمولان غایب در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) هم گفت: دانشجویان و طلاب عزیز می‌توانند از طریق مدرسه یا دانشگاه خود در سایت نظام وظیفه ثبت نام کرده و به آنان مجوز داده می‌شود که بدون توثیق وثیقه از مرز خارج شوند.

وی یادآور شد: مشمولان غایب اجازه خروج ندارند؛ این موضوع، قانون است. سربازان نیز می‌توانند از طریق حفاظت اطلاعات پادگان‌های خود درخواست خروج از کشور بدهند و با درخواست‌شان موافقت خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها